Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům v Hamadera

Autor: Coo Planning | Akiyoshi Nakao
Adresa: Osaka, Japonsko
Realizace: 2010 Plocha pozemku: 124 m²

Dům se nachází v Sakai City v prefektuře Osaka. Je situovaný v klidné obytné čtvrti, kde se nachází ještě staré nádraží zvané Hamadera suwanomori. Ke koupi tohoto pozemku přiměly majitele zejména hluboké vzpomínky na dětství. Dům je orientovaný severní stranou  k silnici, zatímco východně a západně čelí sousedním domům. Na jižní straně se nachází malá místnost - tzv. Suwanomori Shinto shrine. Do této místnosti dopadá sluneční světlo malým oknem, které slouží také jako ventilace a zároveň prostor prosvětluje. Jižním směrem je dále  bohatá zeleň, na kterou byl v projektu kladen velký důraz. Rozprostírá se za velkým oknem a bylo dbáno na to, aby byla patrná z každého prostoru v domě
Jedná se o prostorový celek, který byl navržen nejlepším možným způsobem s ohledem na výšku a materiál. Přes celou zeď od východu na západ byla navržena knihovna, která se postupně bude zaplňovat knížkami, jak budou děti vyrůstat. Prostorové uspořádání domu bylo navrženo tak, aby se v domě žilo maximálně přirozeně. Vítr provětrává prostor okny ze severu, východu a západu v závislosti na daném ročním období.
Na interiér byl použit dřevěný materiál. Jelikož jsou vstupní posuvné dveře také ze  dřeva,  vypadá dům na první pohled z ulice poněkud melancholicky. Energie byla věnována na vzájemné propojení podlahy, stěn, stropů a různých doplňků. Uspořádání barev ještě podtrhlo zvolený materiál a konstrukci. Snahou bylo, aby se zde člověk cítil skutečně jako doma. Dům je zároveň šetrný k životnímu prostředí a jak bude plynout čas, stane se neoddělitelnou součástí života rodiny.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jana Krčmářová, 27.12.10
Návštěvnost: 63887 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.