Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila Mecklin

Autor: Huttunen–Lipasti–Pakkanen Architects | Risto Huttunen, Santeri Lipasti
Adresa: Naantali, Finsko | mapa
Realizace: 2008 Užitná plocha: 80 m²
Plocha pozemku: 15000 m²

Časně z jara roku 2004 jsme se vydali přes zamrzlé moře na souostroví Velkua v Naantali, abychom si prohlédli pozemek našeho kamaráda. Naším záměrem bylo přesně zmapovat umístění námi dříve naskicovaných budov ve skalnatém ostrovním terénu. S sebou jsme měli vybavení na lov ryb pod ledem a když jsme jich chytili dostatek, přemístili jsme se s naším měřícím vybavením k pozemku. Od úplného začátku se situace projektu lišila od norem. Budovy jsou odsazeny od země a terén pod nimi volně probíhá. Díky této skutečnosti jsme byli schopni během rybaření, sauny a dalších relaxačních večerů studovat konstrukční detaily a rozpracovávat je přímo na místě.
Vila Mecklin vznikla hlavně svépomocí. Smluv či podrobných výkresů nebylo zapotřebí, jelikož každý problém bylo možno vyřešit přímo na místě. Díky navržení všech částí -  od rámů až po detaily - bylo postavení vily velmi zjednodušeno. Na východní straně skalnatého severního mysu Mustaluoto se nachází přístav. Na západní straně vyrůstají v úzké skalní štěrbině vysoké stromy a jinak se okolí skládá ze skal a nízkých rostlinných porostů: mechu, trávy, vřesů a jalovců.
Budovy byly umístěny uprostřed úzkého pásu stromů. Vila Mecklin se nachází v malé skalní dolině a její krytá terasa se rozprostírá přes vrchol skály. K hlavnímu vchodu budovy, který je obklopen vzrostlými stromy, se přijíždí směrem od přístavu. Po sestoupení pár schodů se nám naskytne panoramatický výhled na rozlehlou krajinu. Do středu velké terasy bylo zasazeno ohniště, které je ukryté pod dřevěným poklopem. Pokud oheň nehoří a poklop je uzavřen, je možno použít celou terasu například jako taneční prostor. Ve spojení se saunou je zde i chatka s vyhřívanými kamny pro hosty.
Vybrané stavební materiály jsou jednoduché a zcela se hodí k souostroví. Žádné dřevěné plochy nebyly dále upravovány, jednoduše postupem času zešediví.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jana Krčmářová, 27.12.10
Návštěvnost: 62013 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
hodnoceni radimzahraj 30.12.10 17:16
dotaz mIkI_n 02.01.11 10:07
toaleta Bohdan Špaček 02.01.11 11:53
Re: toaleta Petr Šmídek 02.01.11 14:10
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.