Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Edisonova

Autor: Pavel Martinek
Adresa: Edisonova ul., Petrovice, Česká republika
Realizace: 2007-08

Objekt se nachází v obci Petrovice nedaleko Prahy. Prostředí je charakteristické mixem starší, podél ulice sevřené výstavby s impakty nových, často katalogových domků. Vlastní dům je na místě původně asanovaného objektu, který již staticky nevyhovoval. S ohledem na vstup do hotového hustě osídleného prostředí, bylo důležité dokázat vytvořit pro rodinu bydlení, které jim poskytne dostatek soukromí a současně umožní otevřený kontakt se zahradou. Způsobů jakým to udělat bylo několik a díky pochopení ze strany investora, se tak nestalo izolováním se za vysoký plot.  Zahrada sadového typu i oplocení tak zůstaly původní a stavba je v prostředí mnohem přirozenější. Pro tvar a osazení objektu měly podstatný význam také faktory jako úzkost a svažitost terénu. Profil ulice se zde navíc tzv. „láme“ a výsledné řešení odstupu objektu od ulice se nakonec ukázalo jako nejvhodnější.
Dispozičně je dům dvoupodlažní, částečně podsklepený, v přízemí se nachází společenská část s apendixem obývacího pokoje do zahrady na východní straně. V podlaží se nacházejí ložnice s terasou.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 16.12.10
Návštěvnost: 55830 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Břidlice Ondřej Dvořák 16.12.10 21:12
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.