Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přestavba a dostavba rodinného domu v Praze

Autor: Holiš + Šochová architekti | Šárka Holišová Šochová, Hynek Holiš
Autor zahrady: Magdaléna Myšková Kaščáková
Adresa: Praha, Česká republika
Projekt: 2008-09 Realizace: 2009-10
Zastavěná plocha: 414 m² Obestavěný prostor: 2220 m³

Pozemek leží na jižním svahu v řadě opakujících se dvojdomů vystavěných v jednom časovém období. Zadáním byla přestavba a dostavba půlky rodinného dvojdomu na dvě bytové jednotky se společnou garáží a  relaxačním zázemím s bazénem a saunou s takovou dispozicí, která dovolí sloučit oba byty v jeden velký. Vzhledem k okolnímu urbanismu a k tomu, že se jedná o dvojdům bylo rozhodnuto zachovat stávající objem a výraz domu. Pro potřeby nového programu bylo využito svažitého pozemku a za pomocí zahloubeného atria došlo k rozšíření ploch pod úroveň stávající zahrady.
V třípodlažním domě s podkrovím je jeden byt menší, mezonetový s přilehlým atriem a druhý byt větší, využívající zahradu okolo domu. Do domu se vstupuje z úrovně ulice krytou přístupovou chodbu podél objektů  garáže, relaxačního zázemí a atria, které chodbu osvětluje. Garáž a relaxační zázemí jsou zapuštěny do terénu a překryty zelenou střechou na úrovni okolních zahrad. Hlavní schodiště bylo přesunuto vně zadní části stávajícího objektu.
Konstrukčně je původní objekt zachován jako jednoduchý vyzdívaný podélný dvojtrakt s nosnou obvodovou a střední zdí, které vynášejí dřevěnou konstrukci krovu sedlové střechy. Nový objekt relaxačního zázemí a garáže včetně opěrných zdí atria a přístupové chodby je z železobetonu.
Interiér domu je ve světlých odstínech s okny a dveřmi v bílé barvě, dubovými prkny a světlými terazzy na podlahách. Bazén je kombinací barev a materiálů. Fasády jsou ze škrábané omítky. Povrch přístupové chodby a teras je z tropického dřeva. Plechová posuvná vrata se vstupní brankou jsou stříkaná barvou v odstínu mědi, ze které je provedeno oplechování.
Stěny atria v čase porostou přísavníkem a uprostřed zmohutní muchovník. Zábradlí v zahradě splyne s keři a příkré svahy pokryjí vrstvy kvetoucích mechů, trvalek a kapradin.

Literatura

Projekt
Fotograf
Tomáš Balej
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 08.12.10
Návštěvnost: 71791 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Staré-vs-nové radek horyna 09.12.10 11:30
paráda Daniel John 09.12.10 13:24
=) Petr Bokota 09.12.10 14:35
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.