Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Favre

Autor: Bonnard Woeffray Architectes | Geneviève Bonnard, Denis Woeffray
Spolupráce: Konrad Scholz

Adresa: Bex, Švýcarsko
Realizace: 2007 Užitná plocha: 215 m²

Dům se nachází v ovocném sadu ve středu Le Cretel, vísky nedaleko pěkného malého města Bex.
Kromě původních částí tvoří pozemek obvodová zeď sadu, historický důmt a ovocné stromy. Objekt využívá výhledy do bezprostředního okolí (sadu a vísky) i do dálky (na alpskou krajinu). Obvodový plášť se zakrucuje, aby mohl lépe vymezit předzahrádku a poskytnout zahradě větší soukromí. Vnitřní uspořádání domu bylo přizpůsobeno životnímu stylu rodiny se třemi dospívajícími dětmi. Vstup a schodiště jsou kvůli lepší flexibilitě a univerzálnosti zdvojené.
Jedná se o levný projekt: volba materiálů, jejich rozmístění a způsoby zpracování detailů jsou jednoduché. Dům používá dřevěnou rámovou konstrukci. Interiér tvoří průmyslové dřevoštěpkové desky, které dodávají konstrukci požadovanou tuhost. Podlahy tvoří odolná probarvená betonová stěrka. Některé místnosti dostaly barevný nátěr, aby pomohly vytvořit řadu nálad, které se mění podle denního období.
Aby byl zachován kontext, tak jsou fasády obloženy překližkovými deskami s hnědou povrchovou úpravou,  která stavbě dodává na venkovském charakteru. Obvodový plášť je perforován dvěma druhy oken: těmi do pokojů, které jsou běžných rozměrů, a zrcadlové zasklení společenských prostorů, které je větší. Výsledná fasáda odráží okolní dění a zároveň přejímá obraz okolního venkova.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 05.12.10
Návštěvnost: 49932 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.