Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rezidence Martinho Les Neyres

Autor: Bonnard Woeffray Architectes | Geneviève Bonnard, Denis Woeffray
Adresa: Bex, Švýcarsko
Realizace: 2006-07 Užitná plocha: 285 m²

Dům leží v Les Neyres, malé vísce ve svazích nad Monthey, kde končí vinice a začínají růst kaštanové lesy – místo, které není ani plošinou ani horou. Požadavky na stavby ve zdejší oblasti přísně vyžadují, aby nové objekty měly vzhled místní alpské architektury. Předložený projekt se svojí kompozicí a užitím materiálů pokouší přehodnotit charakteristický obraz horských chat v údolí Illez. Do tvaru stavbu jsou zakomponovány linie šikmých střech. Půdorys domu vychází z deformovaného šestiúhelníku. Zcela autonomní objem působí, jako by byl vsazen do terénu bez jakéhokoliv dopadu na původní sklon terénu. Jedinou výjimku představuje vstupní část, která se zařezává do svahu a vystupuje jako by byla od domu oddělena. Od vstupního lobby se odvíjí vnitřní uspořádání obrácené ke venkovní krajině: nejprve horizontálně s dlouhým úzkým oknem osvětlujícím řadu denních místností a vnitřní kuchyňské jádro; a pak vertikálně vysokým oknem v koupelně. Fasády a střecha tvoří jeden celek. Prosklené otvory, kterých je pouze několik, mají ještě více posílit mohutnost fasády. Obvodový plášť je pokrytý černě natřenými hrubě opracovaným borovicovými prkny. Silueta domu připomíná původní horskou chatu uhnízděnou v krajině. Interiér je naproti tomu uniformně a odhmotněně bílý, což zesiluje orámování kontextu okolní krajiny. Jediná použitá barva je oranžová, který je použitá u průhledného větrolamu na venkovní terase. Hudební místnost, vstupní lobby a vestavěné skříně mezi sebou oddělují translucentní lehké stěny.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.12.10
Návštěvnost: 66848 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Tohle je paradni kousek A.J.K. 01.12.10 16:08
tleskám Milan 02.12.10 01:42
no rk 03.12.10 11:28
pekný dom Martin Fabian 03.12.10 14:49
jednoduche krasne krpalek 04.12.10 13:10
Střecha Aleš Makový 13.12.10 16:38
galerie? Michal Babic 25.01.11 11:30
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.