Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Sea Ranch Residence

Autor: Turnbull Griffin Haesloop Architects | Mary Griffin, Eric Haesloop
Adresa: Sea Ranch, USA
Realizace: 2007

Na pozemku v kalifornském Sea Ranch jsme navrhli rodinný dům o rozloze 1030 čtverečních stop (95 m²) s přilehlým domem pro hosty o rozloze 550 čtverečních stop  (51 m²), který vytváří vstupní předěl do rozlehlejší krajiny postupující od uzavřeného živého plotu až po zcela otevřenou louku. Při návrhu jsme se ohlíželi ke dřívějším zemědělským stavbám nacházejícím se podél severního pobřeží. Hlavní budova ve tvaru stodoly a dům pro hosta ve tvaru hospodářského stavení obklopují lesní zahradu nacházející se na vstupní straně domu.
Hlavní vstup do domu se otevírá do zahrady přes řadu doplňkových prostorů a stupňuje se až do úzkého výseku otevřených prostorů zakrytých širokou svažující se střechou stodoly. Velká část hmoty je vykrojena venkovní osmihrannou dřevěnou plošinou, která vtahuje okolní louku do středu domu. Schodišťové stupně porostlé travou pozvolna napojují venkovní plošinu s loukou. Souvislý pás oken a dveří sleduje vykrojení hmoty, čímž zachycuje dlouhé výhledy na pobřeží. Výsledný jednoduchý tvar stodoly je tvořen komplexní erozí historické formy.
Majitel požadoval střízlivé požití detailů, aby se mohl člověk stále cítit v prostředí Sea Ranch příjemně. Rozvrstvili jsme materiály, aby se odhalily ocelové okenní rýmy v dřevěných stěnách. Hlavní stěny tvoří bíle natřené zdi, neošetřené dřevo a ocelové konstrukce utváří zálivy, které jsme mohli využít k rozprostření měřítka, celkově posílili místo i prostorový zážitek venkovního přechodu z živého plotu v louku.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 27.11.10
Návštěvnost: 51826 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Moc hezke!!! Ronn 05.12.10 00:39
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.