Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na Lazech II.

Autor: Pavel Mudřík
Adresa: Zlín, Česká republika
Investor: neuveden
Realizace: 2010 Užitná plocha: 515 m²
Zastavěná plocha: 367 m² Obestavěný prostor: 2515 m³

Dům leží pod lesem na svažitém, severně orientovaném svahu zlínských Lazů, s krásnými výhledy do údolí města. Volně navazuje na zastavěnou část města se solitéry rodinných a bytových domů, jejichž počátek spadá do předválečného období.
Dům je součástí nově vzniklé lokality s pěti novostavbami, oboustranně uspořádanými podél traverzy příjezdové komunikace.
Parcela je pod touto příjezdovou komunikací. Dispozice, i její výškové uspořádání je tímto posazením ovlivněna. K domu se sjíždí mírně dolů, pod cestu, jež je zachycena opěrnou stěnou se samostatným objektem přisazené, zapuštěné garáže, vytvářející intimní mikroprostor před vstupem do domu. Investor vyžadoval  zabezpečení optického klidu od komunikace na budoucí zahradě. Proto se dům také kryje nízkým, polozapuštěným křídlem, podsunutým pod hlavní příčnou hmotu domu. Prostorové uspořádání reaguje na svažitost pozemku výškovými posuny v dispozici 1. podlaží. Obytná, společenská část domu s těžištěm v jídelně je provázána otevřeným schodištěm s druhým podlažím, kde je klidová část domu. Společenské prostory obývacího pokoje a jídelny s kuchyní jsou směřovány do klidu, k západnímu slunci zahrady, současně je však také umožněn výhled velkorysým, soustředěným průzorem do údolí města. Vazba na pobytovou část  zahrady, sevřenou mezi křídla domu je podpořena podélnou, krytou terasou. V příčném křídle je pracovna, šatna a prostory pro odpočinek a sport se saunou, a  s přímým výstupem na terén do prostoru atria. Technické a hospodářské zázemí domu je v suterénu.
Převažující část domu je omítána hladkou, světlou omítkou, jasně vykrojenou tmavými plochami obkládanými dřevem bez povrchové úpravy. Přesah druhého podlaží, vytvářející krytí vstupu je umocněn vylehčením kopilitovými stěnami.
Materiály jsou klasické: hladké světlé silikátové omítky Paulín, dřevěná, smrková, okna euro, skleněný kopilit, dřevo na fasádě je termowood, severská borovice, bez povrchové úpravy. Stavba je železobetonová, s keramickými vyzdívkami.
Zahradní úpravy jsou dílem stavebníka, stejně jako mnohé zásahy do interiéru, které byly prováděny bez vlivu architekta.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 03.01.11
Návštěvnost: 81504 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
zmatek zepelin 07.01.11 21:23
Krása ve Zlíně pavlikaja 13.01.11 21:27
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.