Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům na Lazech I.

Autor: Pavel Mudřík
Adresa: Lazy, Zlín, Česká republika | mapa
Investor: manželé Michalčíkovi
Projekt: 2006-07 Realizace: 2008-09
Užitná plocha: 368 m² Zastavěná plocha: 171 m²
Plocha pozemku: 1296 m² Obestavěný prostor: 1486 m³

Dům leží  pod lesem na svažitém, severně orientovaném pozemku zlínských Lazů, s krás- nými výhledy do údolí města. Volně navazuje na zastavěnou část města se solitéry rodinných a bytových domů, jejichž počátek spadá do předválečného období.
Parcela se nachází pod lesem, nad příjezdovou komunikací. Dispozice a výškové uspořádání je tímto zásadně ovlivněno. Společenské a pobytové prostory jsou směřovány do klidu, ke slunci, k lesu, současně je umožněn velkorysý výhled souvislým průzorem do údolí. V rozporu s možnostmi pozemku bylo požadováno zabezpečit bydlení na jedné úrovni. Toho je dosaženo na úrovni prvního podlaží, které je těžištěm bydlení v domě a kde se nachází vše pro bydlení manželů. Vazba na zahradu do svahu je zdůrazněna terasou s překrytím vlastní hmotou domu. Vrchní podlaží s pracovnou a terasou doplňují dva pokoje jako rezerva pro návštěvy.
Spodní podlaží je vstupní s garáží, saunou a technickým zázemím domu. Provázanost prostorů zabezpečuje otevřené betonové schodiště s výstupem do terénu také na první mezipodestě.
Ostře řezané objemy jsou strukturovány roztržením kompaktnosti, odtržením hmoty dvou horních podlaží od terénu a posazením na odlehčený sokl suterénu. Materiály fasády  jsou klasické: hladké světlé omítky, dřevěná okna a cembonitový obklad. Stavba je železobetonová a vyzdívaná z keramických bloků. Zdroj tepla zabezpečují vrty tepelných  čerpadel.
V letních měsících bílý dům krásně kontrastuje se zeleným pozadím lesa.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 09.11.10
Návštěvnost: 60749 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.