Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům T

Autor: Sou Fujimoto
Adresa: Maebashi, Japonsko
Realizace: 2005 Zastavěná plocha: 91 m²
Plocha pozemku: 144 m²

Intonující volný půdorys : architektura “mezer“
Pozemek leží v klidné vilové čtvrti na předměstí Maebashi v japonské prefektuře Gunma. Kromě toho, že slouží jako bydlení pro čtyřčlennou rodinu, je rovněž místem pro vystavování současného umění ze klientových sbírek. Dům v podstatě tvoří jediná místnost. Přesto je půdorys jedinečný, poněvadž byl v několika místech paprskovitě ohnutý. Z místa ohybů jsou směrem do středu nataženy stěny. Každý prostor, který vznikl mezi těmito stěnami, je ve vztahu k dalším prostorám různou hloubku a jinou plochu. Tím se podařilo získat široké spektrum prostorů k rozjímání, soukromí apod.

Jeskyně svinutá jedním tahem
Tento dům lze popsat jako prvotní způsob bydlení. Sleduje svou historii, architektura není ničím jiným než vytvářením různých mezer. Například poloha soukromého pokoje, který je podélný a pevný, by měla být oddělená. Ppožadavek být odlehlý a přesto spojený vytváří rozpínání prostoru. S čím přicházíme je nová ale současně jednoduchá a prvotní architektura, která svírá různě cítěné vzdálenosti do intonujícího tvaru.

Zahrada vztahů
Dům se může podobat pěšinám a japonským zahradám. A to tím, že se scenérie v těchto uličkách mění podle toho, jak kráčíme po kamenech. S každým dalším krokem se obnovuje vztah věcí kolem. Putování zahradou a uličkami, různá zastavení, což jsou zážitky hodně společný s těmi, které můžeme nabýt v domě.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.11.10
Návštěvnost: 47433 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.