Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům ve svahu pod hradem

Autor: Fran Silvestre Arquitectos | Fran Silvestre
Spoluautor: María José Sáez Domingo
Adresa: Calle Obispo Jaime Pérez, Ayora, Španělsko | mapa
Realizace: 2010 Užitná plocha: 230 m²
Plocha pozemku: 477 m²

Objekt je umístěn v jedinečné krajině. Výsledná forma je důsledkem přirozeného a samozřejmého růstu. Horu završenou hradem pokrývá vrstva obytných staveb seskupených pouhým kladením jednotlivých fragmentů vedle sebe, čímž vznikla výsledná tkáň přizpůsobující se topografii.
Projekt do sebe začleňuje okolní prostředí, respektuje zdejší principy přizpůsobování se životnímu prostředí a vyvarovává se materiálům, které by jen napodobovaly a vedly k matoucímu historismu. Po konstrukční stránce splňuje požadavky “nových lidí“. Dům je koncipován jako objekt položený na terén, spojující mezeru. Objekt je postavený z vápence, stejného materiálu, kde převládá masiv nad otvory, kde okraje pozemku mají díry integrující objekt do rozfragmentovaného okolí.
Vnitřní prostor domu je rozdělen prázdnem komunikačního jádra vyříezaného souběžně s uspořádáním hory bez jejího dotčení. V přízemí se nachází garáž a sklep, nad ním je hmota se dvěma poschodími a čtyřmi místnostmi. Dvě z nich, místnosti v prostředním patře, se obrací do ulice, další dvě místnosti ve vrchním patře přesahují střechy protější domy a vyhlíží do údolí Ayora. Jedna místnost, studovna s výškou přes dvě patra, je uzavřena sama do sebe. Přes trhlinu a na hoře jsou místa s výhledem do zahrad osvětlených paprsky odrážejících se od jižního hradního svahu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 06.10.17
Návštěvnost: 49539 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.