Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Oh

Autor: Atelier Tekuto | Yasuhiro Yamashita
Adresa: Japonsko
Realizace: 2008

Rezidence pojmenovaná po jménu rodiny, jejíchž šest členů v ní bude bydlet. Tři vlastní členové rodiny Oh, mužovy rodiče a sestra.
'Oh house' od japonské architektonické kanceláře Atelier Tekuto je postaven na nepravidelném pozemku 1,5 m pod úrovní ulice. Nejdůležitějším úkolem bylo vatvořit místo pro parkování auta. Atelier Tekuto vytvořil garáž jako ocelovou pavučinu, která propouští světlo do podzemního podlaží. Při pohledu zdola auto vypadá, jako by se vznášelo.
Tím, že umístění parkovacího prostoru v rámci omezeného pozemku bylo prioritou, umístili architekti hlavní vstup do domu do podzemního podlaží vedle schodiště vedoucího nahoru zo parkingu nad vchodem. Schodišťové křídlo vede do rodinného bytu se dvěma ložnicemi s koupelnou ve vzdálenější části půdorysu. Jiným úkolem návrhu bylo zajistit, aby dění uvnitř domu nemohlo být viděno zvenčí. „Ačkoliv jsme dokázali vyhovět klientovu požadavku na to, aby se vyhnul možnosti být viděn zvenku, přesto jsme udělali okna tak velká, jak jen bylo možné (...) jak a kam umístit okna je pro dům velmi důležité,“ říká Yamashita. 
Obytná část zahrnuje zavěšený nábytek v rámci konceptu volného prostoru, což zvětšuje využitelnost omezeného místa. Přízemí má široký prostor, kde je rodinný jídelní stůl zavěšený ze stropu. „Nad vstupem oko bezděčně poměřuje vzdálenost od svislých linií,“ říká Yamashita. „Proto má Oh rezidence mnohostranné stropy. (...) Mnohostěnný interirér překvapuje lidi, protože jim vnuká pocit, že uvnitř je větší než venku.“
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 01.10.10
Návštěvnost: 53933 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
strop Jitka Floriánová 11.10.10 23:26
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.