Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dřevo(do)stavba Klecany

Autor: ORESTA spol.s r.o. | Vít Čermák, Dalena Čermáková
Adresa: Klecany, Česká republika
Realizace: 2008

Rodinný dům je dvoupodlažní objekt se sedlovou střechou rozdělený horizontálně na dvě bytové jednotky, z nichž jedna je v přízemí a druhá v podkroví. V současnosti je řešen přístup společně k oběma jednotkám průjezdem mezi rodinným domem a kůlnou situovanou na hranici pozemku. Projekt řeší oddělení přístupů k jednotlivým bytovým jednotkám, rozdělení pozemku a zvětšení bytové jednotky v podkroví. Přístup k bytové jednotce v přízemí zůstane průjezdem. Přístup k druhé jednotce je řešen přes přístavbu, která je situována na místě bývalé kůlny.
V přízemí přístavby je umístěna garáž, předsíň a schodiště vedoucí do mezipatra, kde se nachází šatna. Po dalších pár schodech vystoupáme do otevřeného obytného prostoru s kuchyní a jídelnou, který je spojen se stávajícím podkrovním bytem v místě štítové zdi nad průjezdem. Stávající průjezd je tudíž zastropen a vzniká zde možnost krytého stání pro bytovou jednotku v přízemí. Prostorná jídelna je osvětlená velkou prosklenou stěnou s výhledem do zahrady a přístupem na terasu. Směrem z ulice je zeď prolomena dvěma horizontálními okny, které osvětlují kuchyň a šatnu.
Sytě červená garáž s lehkou dřevěnou nástavbou s pultovou střechou záměrně kontrastují se stávajícím domem, který si tak zanechává proporce původního vesnického domu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 05.09.10
Návštěvnost: 52867 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.