Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Vlajka

Autor: propeller z
Adresa: Fahndorf, Rakousko | mapa
Náklady: 70 000 Euro Realizace: 2009-10

Propeller Z dokončil přístavbu 200 let staré farmy v dolnorakouské vesnici Fahndorf. Dostavbu za 70000 Euro tvoří kuchyně s obývacím pokojem. Novodobý protipól klidně vybíhá z jednoho z křídel zemědělské usedlosti s půdorysem ve tvaru písmene U. Z návrhu Propeller Z je patrné úsilí zachovat většinu stávající farmy a současně do ní vyváženě začlenit soudobý jazyk, který představuje elegantní a rafinovaný výsledek. Kvůli svažitému pozemku je jižní křídlo vesnické usedlosti zakopané do svahu a z venkovní strany ční jen sedlová střecha. Nově navržená stavba je posazená na vyvýšeném pozemku a vizuálně komunikuje s okolními poli, což původní střecha nemohla.
Celý objekt je od podlahy až ke stropu prosklený, interiér je vyplněn denním světlem a otevírá se do klidné krajiny. Venkovní schodiště poskytuje přístup ke zbytku domu, pod přístavbou ve stejné úrovni jako jsou stáje a nádvoří statku vznikl krytý přístřešek. Strop a vstupní plošina jsou obloženy teplým dřevem, zatímco zbývající podlahy jsou z betonu. Vnitřní izolaci tvoří recyklované noviny a hradba vyskládaná z dřevěných špalků na severní straně, která příjemným způsobem přebírá estetiku místních usedlostí.
Každé fyzické připojení nového ke starému představuje výzvu, kterou v tomto případě Propeller Z zvládl bravurním způsobem: novou konstrukcí částečně podporovanou na rohu původního objektu, která však zůstává nespojená a narušuje jen minimálně.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 29.08.10
Návštěvnost: 79829 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pjekne Matej Farkas 31.08.10 21:14
Zachoval atmosféru původního dvora Dalibor Černý 02.09.10 03:03
pekne ale nehorazne formalni jan sochor 07.09.10 14:15
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.