Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Freshwater

Autor: Chenchow Little Architects
Architekti: Tony Chenchow, Stephanie Little, Janice Chenchow, Angela Rowson, Jenni Dang

Adresa: Sydney, Austrálie
Realizace: 2006-08
 Užitná plocha: 280 m²

Dům Freshwater rozvíjí myšlenku proměnlivé fasády splňující potřeby soukromí a zastínění na poměrně veřejném místě v blízkosti pláže. Výslednou stavbu tvoří tří různých části; základní podnož, zahrada/obývací pokoj a ložnicové patro obložené variabilními okenicemi; každá úroveň je navržena s jedinečnými prostorovými a materiálovými kvalitami.
Suterénní úroveň je introvertní a uzavřená, v rostlém terénu se ukrývají zahloubená vstupní předsíň a garáže. Podnož je obložena svislými ošlehanými prkny, které se obalují kolem celého podlaží a zasahují až do přízemí, kde po obvodu pozemku tvoří zábradlí. Dřevěné zábradlí je nasměrováno k fasádě domu tak, aby umožňovali přímý výhled na pláž.
Obytné podlaží se velkoryse otevírá. Je tak v silném kontrastu vůči vstupnímu foyer ležícímu v suterénní podnoži. Obývací prostor vložený mezi spodní a horní díly je téměř bez jasně definovaných hranic. Tato úroveň je chápána jako jediný plynulý horizontální prostor zabírající celý pozemek a je vizuálně propojený s okolní krajinou.
Horní ložnicové patro se vznáší nad obývacím prostorem a je zahaleno do na zakázku vyrobených skládacích okenic z předkorodovaného tmavého bronzu. Okenice jsou vytvořeny ze svislého řeziva, aby se zachovaly výhledy na spodní pláž. V tomto podlaží okenice poskytují soukromí, možnost uzavření i strakaté světlo. Konstrukční detaily okenic jsou záměrně jednoduchá, aby šlo stavbu při pohledu z pláže stále vnímat jako abstraktní formu usazenou do krajiny. Při otevřených okenicích se vzhled stavby i dojem z interiéru výrazně proměňují. Přítomnost obyvatel v domě lze zaregistrovat pomocí přestavitelné fasády.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 11.07.10
Návštěvnost: 54713 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.