Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Svinošice 02

Autor: knesl kynčl architekti | Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Kristýna Casková
Spolupráce: Radoslav Král, Leona Králová / PROMED Brno, spol. s r. o. (prováděcí projekt); Pavel Hladík / Hladík a Chalivopulos s. r. o. (statika); Jitka Špondrová (požárně-bezpečnostní řešení); Ladislav Pilař / HP consult, s. r. o. (ZTI); Dušan Variš (ZTI); Josef Bahr, Ivona Burianová, Lenka Marková / KLIMAKOM, s. r. o. (topení, VZT); Pavel Dočekal / KOMP, s. r. o. (elektro); Milan Zezula (doprava); Michal Obrtel (rozpočet)
Dodavatel: ORAK - stavební společnost s.r.o.
Adresa: Svinošice 154, Svinošice, Česká republika | mapa
Projekt: 2005-06 Realizace: 2007-09
Užitná plocha: 527 m² Zastavěná plocha: 439 m²
Plocha pozemku: 5370 m² Obestavěný prostor: 2836 m³

Urbanistické řešení
Rozlehlá parcela se nachází v severní části obce Svinošice, na úpatí Dubového kopce, která je charakteristická řídnoucí zástavbou rodinných domů a chat postupně přecházející v les. Na dlouhém svažitém pozemku s jihovýchodní orientací byly současně postaveny dva rodinné domy: dům (01) pro dceru s rodinou sestávající ze tří kubických hmot rozdílné výšky a barvy, který je umístěn v horní části pozemku, v návaznosti na místní komunikaci, a dům rodičů (02) umístěný uprostřed pozemku, který je přístupný příjezdovou cestou klesající podél plotu.

Architektonické a dispoziční řešení
Rodinný dům 02 je reprezentativním sídlem, které umožňuje setkávání široké rodiny, přátel i obchodních partnerů. Dvoupodlažní, částečně podsklepený dům 7+1 s integrovanou dvougaráží využívá přirozený sklon terénu, vnitřní prostory jsou uspořádány s ohledem na výhled do krajiny a soukromí jejich obyvatel. Vstupní podlaží zaujímá velkorysá společenská zóna: prostorná vstupní hala s horním osvětlením vymezená zaoblenou stěnou a schodištěm přechází v hlavní obytnou část doplněnou jídelnou a kuchyní; místnosti jsou orientovány na jihovýchod, s možností výstupu na terasu a dolů do zahrady. Na opačné straně se nacházejí hostinský pokoj, pracovna, technické zázemí a zázemí pro personál. Horní patro je čistě privátní zónou, která zahrnuje dvě ložnice se samostatnými koupelnami a šatnou, doplněné terasami. Suterén se uplatňuje v pohledu ze zahrady, kde svah umožňuje vytvoření terasy s přímým vstupem na terén; nacházejí se v něm pánský klub s kulečníkem a krbem, relaxační prostory s vnitřním bazénem, saunou a vířivkou a technické zázemí domu. Odpočinková zóna navazuje na venkovní bazén.

Konstrukční a materiálové řešení
Objekt je založen na základových pasech z prostého betonu, se základovou spárou na rostlém terénu v několika úrovních. Svislé nosné konstrukce jsou zděné v tloušťce 440 mm pro obvodové zdivo, resp. 300 a 240 mm pro vnitřní nosné konstrukce, překlady v nosném zdivu jsou buď součástí stropních desek, nebo keramické systémové. Vnitřní dělící příčky jsou provedeny rovněž z keramických příčkovek, se systémovými překlady. Stropní konstrukce nad suterénem i přízemím jsou provedeny jako monolitická železobetonová deska, stropní konstrukce 2. NP je tvořena lepenými dřevěnými trámy. Vnitřní schodiště je jednoramenné, zatočené, tvořené železobetonovou deskou s nadbetonovanými stupni. Venkovní schodiště propojující terasu v 1. NP a okolí venkovního bazénu je jednoramenné, přímé, železobetonové. Na severní straně objektu je umístěna rampa do 1. PP, která svým tvarem kopíruje zakřivení fasády. Okna a dveře v obvodovém plášti jsou dřevěná, zasklená izolačním dvojsklem. Fasáda objektu je tvořena minerální omítkou.
Projekt
Fotograf
Tomáš Rasl
Zahradní architektura
PETR & LÁZNIČKOVÁ
Stavba
Generální dodavatel
ORAK - stavební společnost s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 30.06.15
Návštěvnost: 93686 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
jak se asi myje to velké okno? pd 01.07.10 07:51
re filip medek 01.07.10 09:10
no jak.. M 01.07.10 09:26
okno mIkI_n 01.07.10 12:27
krajina? michal 01.07.10 16:02
... Martin Franěk 01.07.10 17:59
okno okno 02.07.10 11:44
Souhlasím... Beata Lenarcik 02.07.10 13:31
okno siha 02.07.10 20:29
okno f 28.08.10 19:04
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.