Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům O

Autor: Toyo Ito
Místní architekt: Christian de Groote

Adresa: Marbella, Chile
Realizace: 2009 Užitná plocha: 370 m²

Pozemek, na němž je víkendový dům usazen, se mírně svažuje k severovýchodu a disponuje půvabnými výhledy stejným směrem. Návrh se snaží dynamicky využít potenciál celého pozemku, jedinečných kvalit vznikajících na tomto svahu. Dům i pozemek vytváří jednotný kontinuální prostor proudící podél spirálovité cesty kolem částečně zakryté zahrady. Cesta k domu se zvedá podél přirozeného profilu pozemku a vtahuje návštěvníky do zadní části parcely. Ve vnitřní zahradě pozemek přechází do podlahy domu a poté směřuje do privátní částí domu. Za hlavním vstupem se nachází prostorná obytná část, který vede k přilehlé jídelní zóně. Očekáváme, že vnitřní zahrada a obytné a jídelní prostory budou využívány společně, umožňují volný vnitřní i venkovní život. Cesta vede dále po mírně stoupající rampě, která se obtáčí kolem vnitřní zahrady, interiér tvoří přechod do privátní části s ložnicemi. Tři místnosti se vznášejí nad zemí a poskytují dokonalé soukromí.
Do domu se vstupuje po svahu směrem do zadní části pozemku, kde navazuje kontinuální interiér – dům s pozemkem jsou spojeny do kontinuálních vnitřních a venkovních prostorů s pozvolna se měnícím charakterem a orientací.

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 23.06.10
Návštěvnost: 66012 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
To je koncert .... A.J.K. 24.06.10 05:16
... Daniel John 24.06.10 08:58
Wow!!! Beata Lenarcik 02.07.10 13:48
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.