Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Residence Foxdale

Autor: D3A spol. s r.o. | Stanislav Fiala, Daniela Polubědovová
Spolupráce: Bohdan Špaček
Adresa: Narcot Lane, Chalfont St Peter, Velká Británie
Projekt: 2004 - 2005 Realizace: 2005 - 2007

Přestavět tradiční anglické sídlo na okraji Londýna na moderní rezidenci nebyl lehký úkol. Klient si přál moderní otevřený prostor, zatímco starý cihlový dům s taškovou střechou v sobě ukrýval spoustu nečitelných chodeb a drobných místností, na každém kousku byla nějaká nosná zeď nebo nosný sloup.
V konzervativním britském prostředí jsme neuspěli s razantnějšími návrhy přestavby. Veškeré moderní vstupy se mohly odehrávat pouze uvnitř domu. Výsledkem je komplikovaná prostorová struktura různých stavebních překladů a podpor, kterým bylo třeba vymezit v budoucím otevřeném prostoru logickou pozici. Místo skutečně otevřené dispozice tedy vzniklo množství průhledů, které navádějí, naznačuji, že prostor dal plyne. K mé lítosti jsme nesměli dům propojit s nádhernou zahradou více než jedněmi novými prosklenými dveřmi ve staré fasádě. Jediným výraznějším novým vnějším zásahem je objekt bývalé garáže, přestavěný na lázně se saunou a fitness. Dvě celoskleněné bedny, vysunuté ven z objektu, jej propojují se zahradou jak na straně příjezdu k domu, tak směrem do privátní časti zahrady, kde vzniklo místo pro posezení a relaxaci s výhledem do korun starých stromů.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 22.06.10
Návštěvnost: 47329 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.