Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Terasy Zdiby

Autor: ORESTA spol.s r.o. | Vít Čermák, Dalena Čermáková
Adresa: Pod Bílou skálou, Zdiby, Česká republika | mapa
Web: www.terasy-zdiby.cz
Realizace: 2008-09

Svažitý pozemek skloněný směrem k jihu se jevil jako ideální pro terasové domy s výhledem do údolí. Urbanisticky je pozemek rozdělen do dvou částí, které obsluhuje společná komunikace, jakási nezastřešená chodba, ze které jsou přístupné jednotlivé domy. Na každé straně jsou umístěny dva dvoupodlažní domy nad sebou.
Celá situace je pootočena o 40° tak, aby domy stály kolmo ke svahu terénu a získaly lepší výhledy směrem do zalesněného údolí.
Přístup na pozemek je řešen z horní ulice Pod Bílou skálou, který obsluhuje horní dva domy. Druhý vjezd je umístěn v ulici Šulkovna, ze kterého jsou přístupné spodní domy. Při vjezdu na pozemek jsou umístěny po dvou parkovacích místech na jednotku.
Celkově je stavba čtyř terasových rodinných domů řešena na 4 nadzemní podlaží s tím, že první a druhé jsou osazena přímo do svahu terénu, třetí je na terénu a čtvrté nad ním. Dům 1 a 2 mají v 1. NP ložnicové podlaží s výstupem na terasu na terénu a přechodem přímo do rozměrné zahrady a ve 2. NP mají společenské podlaží se vstupem do domu a výstupem na terasu a do malé části zahrady. Dům 3 a 4 mají ve 3. NP společenské podlaží se vstupem do domu a výstupem na terasu a do celé zahrady a ve 4. NP ložnicové podlaží s výstupem na terasu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 25.06.10
Návštěvnost: 66545 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.