Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům 4

Autor: A-cero
Adresa: La Finca estate, Pozuelo de Alarcón, Španělsko
Projekt: 2007 Realizace: 2008

Prvotní myšlenkou tohoto projektu bylo zasadit dům do přírodního prostředí residenční čtvrti, v níž je parcela situována. Díky tomu se z interiéru nabízejí úžasné výhledy na jezírka a zeleň, jež roste na společných venkovních plochách.
Prostorově je dům založen na hře dvou podélných objemů, které se vyznačují čistými povrchy, solidními materiály a výjimečnou kvalitou.
Verandy a pergoly – prostorové prvky, stejně jako samo stavění – propůjčují fasádě osobitost. Zastřešení se v podstatě vytrácí v podobě ploché střechy, která je výsledkem kreativního procesu. Čistota formy se přenáší také do konstrukčního řešení, materiálů i okolního prostředí a podporuje jednotu stavby a kontextu, v němž se nachází.
Hlavní vstup do domu se přizpůsobuje sklonu svahu. Uvnitř se nachází foyer, kuchyně, jídelna, pracovna, zásobovací a úklidová místnost, sedm ložnic s koupelnami, dvěma šatnami a s patiem.
V zadní části, oddělené velkou prosklenou plochou, se nachází obývací pokoj, jenž se otevírá do zahrady, k plaveckému bazénu a k přírodní scenerii. Tato část je obklopena zajímavými intervencemi v podobě zahradních úprav s jezírky a rozlehlou výsadbou stromů, jež lákají ptáky.
V exteriéru nalezneme cestičky pro pěší a centrální zelenou plochu s přirozenou, divokou vegetací, která dobře odolává místnímu klimatu. Dřevěné ploty společně se stromy a keři, jež jsou podél nich vysázeny, oddělují jednotlivé parcely – a vyznačují tedy přechod mezi soukromým a veřejným pozemkem.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 29.06.10
Návštěvnost: 56117 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Nádherné! Beata Lenarcik 01.07.10 13:19
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.