Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Betonový dům

Autor: A-cero
Adresa: Somosaguas, Madrid, Španělsko
Realizace: 2006 Užitná plocha: 1500 m²

Nový dům o celkové užitné ploše 1500 m², postavený podle návrhu kanceláře A-cero, je definovaný čistými liniemi a krásnými objemy, založen na kombinaci návrhu, kvality a funkčnosti.
U exteriéru na první pohled upoutá šedá barva betonu, z něhož je celá budova postavena a široká černá pergola. Dále fasádu prolamují velké plochy okenních otvorů nabízející příjemní výhledy do okolí.
Stavba má dvě podláží v závislosti na svahu pozemku. První podlaží, kde se nachází také vstup, má rozlohu 653 m² a je rozděleno na tři zóny: rodinnou (obytný prostor, jídelna, kuchyně, pracovna a obytný prostor dětí), soukromou  (ložnice včetně koupelen a šaten) a zónu pro volný čas a relaxaci, jež je s exteriérem propojena krom jiného širokým portálem verandy, vedoucí k  bazénu.
Ve spodním podlaží je situována posilovna, vinný sklep, úklidové místnosti a obslužné prostory domu.
V interiérech je vše promyšleno do posledního milimetru – každá zeď, detail či roh ukazují elegantní a precizní práci A-cera. Exteriér vstupuje do interiéru několika patii, jež vytvářejí prosvětlené prostory přívětivé pro každodenní život. Bílé zdi se střídmými designovými prvky kontrastují s podlahami z tmavého dřeva.
V exteriéru zaujme 45 metrů dlouhý přetékající bazén, který je (stejně jako podlaha verandy) z granitu abujardado, šedého kamene. V této části exteriéru lze nalézt také letní jídelnu a odpočinkovou zónu překrytou posuvnou pergolou. Potěšení, jež má naplnit představy komfortu nejnáročnějších lidí.
Výsledkem je residence vytvořená kanceláří A-cero, bez estetické nápadnosti, zvoucí k prožívání, elegantní, sofistikovaná a funkční.
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Kateřina Lopatová, 12.06.10
Návštěvnost: 57286 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pekny bunkr hetzer 15.06.10 19:01
:-) Sengge 16.06.10 10:29
Pěkná (až moc) čistá práce... Thomas 17.06.10 17:29
Chlad 834276 18.06.10 10:53
(:-) AMR ATELIER 21.06.10 10:32
Prazdno, A.J.K. 22.06.10 02:00
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.