Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Lysé nad Labem

Autor: NEW WORK | Svatopluk Sládeček
Spolupráce: Alice Šimečková, Pavel Velecký
Adresa: Lysá nad Labem, Česká republika
Realizace: 2010

Předmětem projektu byly stavební úpravy solitérního rodinného domu z r. 1936. Původní stavba byla dvoupodlažní, částečně podsklepená. Podkroví nebylo obýváno. Objekt měl přibližně čtvercový půdorys, doplněný rizalitem, který byl v podkroví zakončen štítem. Střecha byla sedlová a polovalbová.
Největší změnou ve struktuře objektu bylo přesunutí hlavních obytných místností ze severozápadního uličního nároží do osluněného jihozápadního nároží, směrovaného do zahrady.
V přízemí byla navržena kuchyně, navazující na výškově rozčleněný obytný prostor, propojený se zahradou, dále vstupní hala a sociální zařízení. Ve 2. podlaží se nachází tři ložnice a dvě koupelny. Jedna z ložnic v nadstavbě je doplněna lodžií. Ve 3. podlaží nadstavby je pracovna s přístupem na prostornou terasu. Upravené podkroví sedlové střechy je využito ke spaní.
V rámci stavebních úprav bylo změněno rozvržení okenních otvorů tak, aby funkčně odpovídaly nové vnitřní dispozici. Vstup byl přesunut blíže k ulici. Dále byla snesena polovalbová střecha, která byla nahrazena novotvarem v podobě sešikmeného kubusu. Tato nadstavba je provedena jako dřevěná rámová konstrukce, opláštěná z vnější strany modřínovými palubkami bez povrchové úpravy. Od zešikmení hranolu směrem dolů si slibujeme větší ochranu dřevěného pláště a výplní otvorů před povětrnostními vlivy.
Po rekonstrukci dům obsahuje byt 5+1 s rozšířeným obytným prostorem, s lepší orientací ke světovým stranám, vazbou na zahradu a sociální zařízení odpovídající potřebám 21. stol.

Literatura

Projekt
Fotograf
Lubomír Fuxa
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 10.03.10
Návštěvnost: 82575 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Lysá Martina 11.03.10 08:19
OK Miloš Munzar 11.03.10 12:50
Príjemná rekonštrukcia Irena Dorotjaková 18.03.10 17:10
Nádor Viktor Košilka 09.09.10 20:43
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.