Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Jinonice

Autor: Atelier A ČR | Filip Ditrich, Jindřich Sadílek
Adresa: Jinonice, Praha, Česká republika
Projekt: 2006 Realizace: 6/2007 - 11/2008
Užitná plocha: 241 m² Zastavěná plocha: 240 m²
Obestavěný prostor: 1051 m³

Novostavba rodinného domu je usazena v mírně svažitém terénu, na pozemku s orientací sever - jih (fasáda do zahrady). Sousedící parcely jsou zastavěny rodinnými domy. Objekt je samostatně stojící, dvoupodlažní, zastřešený rovnými střechami s převýšenou atikou. Přístup na pozemek je ze severní strany. Mezi pozemkem RD a komunikací ohraničující pozemek z jihu je přirozený terénní zlom výšky cca 1,5 m.
Objekt je členěn do 3 kvádrů - část s hlavními obytnými prostory a integrovanou dvougaráží (přízemní), komunikační krček - halu se schodištěm a 2 patrovou část s klidovými místnostmi (ložnice).  V intimní části zahrady za domem (prostor vymezený hmotami objektu) je dřevěná terasa, doplněná instalací přírodních kamenných bloků.

Dispoziční řešení
Ve východní, přízemní části jsou umístěny hlavní obytné místnosti - dvojúrovňový obývací pokoj s přímou vazbou na jídelnu s kuchyní, dále pak garáž, technická místnost, prádelna, samostatné WC a komora.
Ve střední části (spojovací krček) je situována centrální hala s jednoramenným schodištěm. Jeho stupně jsou jednostranně kotveny do nosné zdi.
V západní části objektu se na úrovni 1.NP nachází ložnice rodičů s přímým vstupem do šatny a koupelny a pracovna, sloužící také jako hostinský pokoj. Na úrovni 2.NP jsou dva dětské pokoje (s možností spojení resp. oddělení dveřmi), dále koupelna s WC a chodba se zabudovanými skříněmi.    
 
Konstrukce a stavební řešení
Rodinný dům je vystavěn v kombinovaném stěnovém systému. Na svislé nosné konstrukce jsou použity keramické tvarovky Porotherm 30 P+D. Na nenosné svislé konstrukce jsou použity tvarovky Porotherm 11,5 P+D. Objekt je ve všech svých částech zastropen železobetonovými deskami různých tlouštěk - 200, 220 a 280mm.
Rodinný dům je zastřešen plochými střechami jednoplášťovými nevětranými, s tepelnou izolací, která má zvýšenou akustickou odolnost (vzhledem k poloze objektu pod leteckým koridorem letiště Ruzyň).
Fasáda je řešena jako zateplená - kontaktní zateplovací systém. Na zateplení je použit fasádní polystyren. Povrchy jsou tvořeny zatíranou tenkovrstvou omítkou.
Výplně na fasádě jsou řešeny jako dřevěné (europrofil). Vnitřní dveře jsou dřevěné, obložkové.
Pro vytápění a ohřev TUV byl zvolen závěsný kotel na zemní plyn v provedení TURBO s nuceným přívodem vzduchu pro spalování a s nuceným odvodem spalin s ekvitermí regulací teploty topné vody v závislosti na venkovní teplotě.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 12.10.09
Návštěvnost: 59928 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.