Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Řadové domy - pozemek Thomas de Beer

Autor: Neutelings Riedijk Architects | Willem Jan Neutelings, Michiel Riedijk
Adresa: Mr JH de Pontplein 18, Tilburg, Nizozemí | mapa
Investor: Bouwfonds
Náklady: 1 500 000 Euro Projekt: 1992
Realizace: 1996

Dům je součástí urbanistického projektu od kanceláře Benthem & Crouwel Architecten pro přestavbu areálu Thomas de Beer Driehoek v Tilburgu. Soubor tvoří 17 rodinných domků, které jsou vzájemně spojeny do mírně zakřiveného bloku podle toho, jak to vyžadoval urbanistický plán.
Obytné jednotky se skládají ze tří výškových úrovní; polozapuštěného suterénu obsahujícího garáže s velkoryse koncipovaným odkládacím prostorem; hlavního patra se vstupem a jídelnou do uliční strany a rozlehlým obývacím pokojem na garážové straně; a horního patra se třemi ložnicemi s terasou vepředu. Nejvyšší patro je koncipováno jako příčně členěná střecha. Oba koncové body bytových jednotek se mírně liší; severní má ložnici navíc a jižní má velkou terasu a větší suterén.
K bytům se vchází po předsazených schodech na zvýšený podstavec, který má podobu dlouhé řady soukromých teras.
Suterén a sokl jsou vybudovány z betonu a částečně obloženy dlaždicemi z lesklé strusky nebo se vzorkem. Hlavní obytné patro tvoří rytmus lakovaných rámů z oregonské borovice. Tato dřevěná konstrukce je zakončena příčnými střechami z vlnitých hliníkových panelů.
El Croquis 94, Neuteling Riedijk 1992-99, s.38

Sedmnáct řadových domků je součástí projektu na přestavbu bývalé textilní továrny. Typologie domů je založena na konceptu rozdělených výškových úrovní s možnosti garážového vjezdu. Jednotlivé garáže jsou z poloviny zapuštěny do podzemí, čímž vzniká stupňovité uspořádání obývacího pokoje a jídelny. Přestože je výsledkem výrazný městský celek, tak jednotlivé domy vyjádřené rytmem pultových střech společně s kovovým obkladem fasád odkazují na průmyslovou historii místa.
Neutelings Riedijk Architects
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 30.01.10
Návštěvnost: 44400 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.