Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Vinohrady 01

Autor: knesl kynčl architekti | Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Hana Kynčlová, David Šrom
Spolupráce: Pavel Hladík (statika); Vladimír Vlado (zdravotní technika), Pavel Dočekal / KOMP, spol. s r. o. (elektroinstalace); Petr Palčík (vytápění); Jiří Beránek / PLYKO, s. r. o. (koordinace); Marie Hermanová (zdravotní technika, zásobení plynem); Zdeněk Fišer (vytápění); Vítězslav Valášek (elektro); Jitka Špondrová (požárně-bezpečnostní řešení)
Adresa: Révová 18, Vinohrady, Brno, Česká republika | mapa
Projekt: 2004-05 Realizace: 2005-07
Užitná plocha: 375 m² Zastavěná plocha: 310 m²
Plocha pozemku: 1085 m² Obestavěný prostor: 1485 m³

Rodinný dům na svažitém pozemku je horizontálně členěn do tří funkčně, materiálově a barevně odlišných hmot. Celková koncepce domu je ovlivněna západním výhledem na panorama města, k němuž jsou natočeny všechny obytné místnosti a terasy.

Architektonické a dispoziční řešení
Dvoupodlažní, částečně podsklepený rodinný dům je koncipován jako dvougenerační. Je situován v horní části pozemku svažujícího se severozápadním směrem, v návaznosti na příjezdovou komunikaci. Jednopodlažní vstupní část s dvougaráží je orientována na východ, navazující vstupní hala propojuje jednotlivá podlaží a umožňuje vstup do obou bytových jednotek. V levé části se nachází samostatný byt 2+kk, pravá část slouží jako společenská zóna větší z bytových jednotek - hlavní obytný prostor s kuchyňským koutem je doplněna o spíž, místnost pro domácí práce, šatnu a WC. Obytné místnosti obou bytů mají přímý vstup na částečně krytou a nekrytou terasu s propojením do zahrady. Vtažením terasy mezi oba obytné prostory vznikl hluboký krytý prostor s horním osvětlením, který slouží jako místo společného setkávání.
Ve 2.NP se nachází dvě ložnice, šatna a koupelna; ze všech místností je umožněn přímý vstup na terasu, která je od zbytku střešní roviny oddělena zvýšeným truhlíkem s květinami.
Suterén se uplatňuje v pohledu ze zahrady, kde svah umožňuje vytvoření terasy s přímým vstupem z 1. PP na terén, nachází se v něm bazén, sauna, společenská místnost, WC a technická místnost.

Konstrukční a materiálové řešení
Podsklepená část domu je založena plošně na systému vodostavebné bílé vany, nepodsklepené části jsou založeny na základových pasech. Nosné obvodové konstrukce suterénu jsou provedeny z monolitického železobetonu, nosné konstrukce nadzemních částí jsou zděné v tloušťce 440 mm, resp. 300 mm, překlady okenních otvorů jsou součástí monolitických stropních železobetonových desek. Vnitřní dělicí příčky jsou rovněž zděné, veškeré dveřní otvory jsou provedeny bez překladů až po stropní konstrukci. Vnitřní schodiště jsou navržena jako přímá, hlavní schodiště propojující obě nadzemní podlaží je ocelové se skleněnými stupni, schodiště ze suterénu je monolitické železobetonové. Objekt je zastřešen plochou střechou ve dvou výškových úrovních, nosná konstrukce střechy nad 1. NP je provedena jako monolitická železobetonová stropní deska, nosné konstrukce střech nad vstupní částí s dvougaráží a nad 2. NP jsou dřevěné trámové. Svrchní vrstvy jsou tvořeny oblázky, pochozí terasy jsou opatřeny dřevěnými rošty. Dveřní a okenní výplně jsou dřevěné, antracitově šedé, interiérové dveře lakované bílé. Fasáda kombinuje minerální omítku na spodních částech domu (šedá, bílá) a dřevěný obklad 2. NP z hoblovaných prken v modré lazuře. Zámečnické konstrukce v interiéru jsou lakované antracitově šedé, v exteriéru žárově pozinkované, klempířské výrobky jsou z měděného plechu.Projekt
Fotograf
Tomáš Rasl
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 22.09.09
Návštěvnost: 64096 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
obývák observer 27.09.09 08:58
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.