Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Praha–Krč

Autor: AL-PROJEKT s.r.o. | Zuzana Lacinová, Vladimír Lacina
Adresa: Krč, Praha, Česká republika
Realizace: 2006 Užitná plocha: 238 m²

Novostavba rodinného domu  je navržena jako jednoduchá  stavba  s přízemím, patrem a rovnou střechou. Pozemek je situován mezi starší nízkopodlažní zástavbou rodinných a bytových domů.
Umístění  samostatné garáže vyřešilo využití méně kvalitní části pozemku a oddělení zahrady od uliční komunikace. Mezi domem a garáží je průchozí prostor spojující velikostně rozdílné hmoty, které jsou odlišeny barvou omítky. Spojovací objekt je obložen dřevěnými latěmi, které navazují na dřevěné zábradlí terasy. Na straně do veřejné komunikace je zábradlí vyšší a uzavírá terasu pohledům z ulice. Střecha garáže je ozeleněná extenzivními rostlinami.
Dispozice domu v přízemí je volná. Kuchyně s jídelnou je od obývacího prostoru oddělena  rozdílnými úrovněmi podlah a  hmotou oboustranného krbu. Obytné místnosti jsou s venkovní terasou a zahradou propojeny velkými prosklenými stěnami. 
V  přízemí směrem k příjezdové komunikaci je umístěn malý byt.
V horním  podlaží jsou ložnice a koupelny. Ložnice rodičů, pracovna, dětský pokoj a koupelna jsou prosklenými posuvnými stěnami orientované do vnitřní zimní zahrady, která je zastřešena skleněným světlíkem.Z chodby se schodištěm je přístupná terasa navržená na střeše spojovací chodby mezi garáží a domem a pohledově propojena se zelenou střechou garáže.
Dům je řešen jako nízkoenergetický s vytápěním s rekuperací. Je provedena příprava na vytápění tepelným čerpadlem. Pro zajištění teplotní a světelné pohody v interiéru domu jsou okna opatřena venkovními hliníkovými žaluziemi.
Konstrukce domu je zděná se železobetonovými stropními deskami. Obvodové zdivo Porotherm tl.36,5 cm+zateplovací fasádní systém 10 cm, severní fasáda 15cm. Střecha je rovná železobetonová deska se spádovaným betonem, tepelnou izolací a hydroizolací PVC. Okna jsou hliníková, vnitřní dveře dřevěné, podlahy - přízemí dlažba, patro - dřevo a dlažba.
Investor měl jasnou představu o svém budoucím domě.  Koncept  stavby, který naše kancelář předložila investorovi, byl akceptován a ve vzájemné shodném názoru na detail dopracován do výsledné prováděcí podoby.
Projekt
Fotograf
Robert Žákovič
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.09.09
Návštěvnost: 71117 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
pekne rk 25.09.09 00:14
interiér??? Michal Štancl 01.10.09 07:35
Velmi zdařilé roninW 01.10.09 08:58
Zase jen krabice Jaroslav Klíma 01.10.09 09:25
RD Martina 01.10.09 10:58
interiér!!! Onek 01.10.09 12:25
dispozice AH 02.10.09 13:29
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.