Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Hluboká nad Vltavou

Autor: 4DS spol. s r.o.
Adresa: Hluboká nad Vltavou, Česká republika
Projekt: 2006–2007 Realizace: 2007–2009

PARCELA
Parcela se nachází na okraji obce na mírném severním svahu, který vede k řece Vltavě. Ze dvou stran ji lemují polní cesty. Na rohu parcely u křižovatky polních cest stojí kříž a poškozená třistaletá lípa. Starou lípu je bohužel nutné pokácet, kříž je opraven a k němu vysazeny 2 lípy nové. Polní cesty se změní na přístupovou komunikaci k domu.

DŮM
Hmota domu stojící na jihovýchodním rohu pozemku se přimyká k okolní zástavbě a je zapuštěna do svahu. Dům tak ze strany ulice působí méně hmotně.
Stavba je tvořena kompozicí hmot zděných z lomového kamene a bíle omítaných. Horní podlaží obsahuje hlavní obytný prostor se vstupem, kuchyní a pracovnou, dále hospodářskou část s garáží a ohradní zdí. V dolním podlaží se nachází ložnicová část. Na hlavní obytné podlaží navazuje dvojice teras. První z nich s venkovním krbem je zastřešená, na druhé směřující k řece se nachází venkovní bazén.
Svislé konstrukce jsou zděné, stropy z monolitického betonu. Lomové zdivo kamenných částí navozuje dojem bezpečí a trvalosti. Z horního obytného prostoru se naskýtá krásný výhled na zámek Hluboká i na meandr řeky Vltavy a okolní lesy. Dolní ložnicová část zapuštěná do svahu poskytuje soukromí a úkryt pro své obyvatele.
Mgr. A. Luboš Zemen

Literatura

Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 21.09.09
Návštěvnost: 82113 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
velmi zaujimave rk 21.09.09 23:09
To je pro hodne velkoou rodinu Jiří Voborský 25.09.09 10:13
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.