Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Svinošice 01

Autor: knesl kynčl architekti | Jiří Knesl, Jakub Kynčl, Sylvie Zechmeisterová
Spolupráce: Radoslav Král, Leona Králová / PROMED Brno, spol. s r. o. (prováděcí projekt); Pavel Hladík / Hladík a Chalivopulos s. r. o. (statika); Jitka Špondrová (požárně-bezpečnostní řešení); Ladislav Pilař / HP consult, s. r. o. (ZTI); Dušan Variš (ZTI); Josef Bahr, Ivona Burianová, Lenka Marková / KLIMAKOM, s. r. o. (topení, VZT); Pavel Dočekal / KOMP, s. r. o. (elektro); Milan Zezula (doprava); Michal Obrtel (rozpočet)
Dodavatel: ORAK - stavební společnost s.r.o.
Adresa: Svinošice 154, Svinošice, Česká republika
Projekt: 2005-06 Realizace: 2007-08
Užitná plocha: 365 m² Zastavěná plocha: 323 m²
Plocha pozemku: 2580 m² Obestavěný prostor: 1521 m³

Tři objemy - tři funkce - tři venkovní prostory. Každé hmotě je přiřazena odlišná konstrukční výška i barva omítky.

Architektonické řešení
Jednopodlažní částečně podsklepený rodinný dům 5+1 s integrovanou dvojgaráži je umístěn v horní části svažitého pozemku, s přístupem z místní komunikace, vstup do domu je ze západní strany. Základní půdorysné rozměry objektu jsou ve směru severojižním 26,8 m a ve směru západovýchodním 24,4 m. Hmotově je dům tvořen třemi hranoly rozdílné výšky, které jsou vůči sobě pravoúhle natočeny tak, aby vytvářely vhodné podmínky z hlediska provozu, osvětlení a orientace ke světovým stranám.
Vstupní podlaží je členěno do tří křídel, které odpovídají základnímu funkčnímu členění domu: část společenská obsahuje hlavní obytný prostor s jídelnou, část klidová sestává ze tří ložnic, pracovny, šatny a hygienického zázemí, technická část zahrnuje dvoumístnou garáž.
Suterén se uplatňuje v pohledu ze zahrady, kde svah umožňuje vytvoření terasy s přímým vstupem z 1. PP na terén, nacházejí se v něm relaxační prostory a technické zázemí domu.

Konstrukční a materiálové řešení
Objekt je založen na základových pasech z prostého betonu, se základovou spárou na rostlém terénu. Svislé nosné konstrukce jsou zděné v tloušťce 440 mm obvodové zdivo, resp. 300 a 240 mm vnitřní nosné konstrukce, překlady v nosném zdivu jsou buď keramické systémové, nebo monolitické železobetonové. Vnitřní dělící příčky jsou provedeny rovněž z keramických příčkovek, se systémovými překlady. Stropní konstrukce nad suterénem i přízemím jsou provedeny jako monolitická železobetonová deska tl. 200 mm, střechy jsou ploché, s minimálním sklonem 1%. Vnitřní schodiště je jednoramenné, lomené, venkovní schodiště jednoramenné, přímé, obě jsou provedeny jako monolitické železobetonové. Okna a dveře v obvodovém plášti jsou dřevěná, zasklená izolačním dvojsklem. Vnitřní dveře jsou buď protipožární, nebo truhlářské interiérové, lakované. Veškeré zámečnické konstrukce jsou navrženy nerezové, klempířské výrobky jsou z měděného plechu. Fasáda objektu je tvořena probarvenou minerální omítkou.
Projekt
Fotograf
Tomáš Rasl
Zahradní architektura
PETR & LÁZNIČKOVÁ
Stavba
Generální dodavatel
ORAK - stavební společnost s.r.o.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 23.08.15
Návštěvnost: 67852 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.