Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Dolní Datyni

Autor: PROJEKTSTUDIO | Kateřina Holenková, Pavel Nitra
Adresa: Dolní Datyně, Česká republika
Realizace: 2008

Rodinný dům je situován v obci Dolní Datyně do ulice U Lesíka v klidné zástavbě rodinných domů. Dům je orientován vstupem a hlavním vjezdem k severozápadní komunikaci, jednotlivé obytné místnosti domu se pak otevírají směrem do zahrady.
Architektonické řešení vychází z kompozice dvou jednoduchých kubických hmot, odlišených jak výškově, tak materiálově, které vychází z funkčního členění domu. Centrální komunikační linie procházející přízemím je spojnicí mezi hlavním vchodem do domu a venkovní terasou, na níž se nabalují a z níž se rozvíjejí jednotlivé prostory. Jsou to jednak společenské prostory, jako obývací pokoj, jídelna s kuchyňským koutem, herna dětí a vířivka se saunou, ale také prostory soukromé, jako pokoj hostů s koupelnou, pracovna a šatna a další prostory pomocné, jako garáž, technická místnost a spíž. Centrem domu je obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Tomuto prostoru dominuje krb a lehké ocelové schodiště vedoucí na otevřenou galerii s výhledem do okolní krajiny.
V patře se nacházejí jednak ložnice dětí propojené sekcí s jejich vlastní šatnou a koupelnou, ale také ložnice rodičů, taktéž vybavená vlastním sociálním zázemím. Všechny ložnice mají vstupy na zelenou terasu.
Na obklad vyšší hmoty bylo použito dřevo, nižší část je provedena v omítce.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 04.08.09
Návštěvnost: 62723 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Název Dolní Datyně 04.03.10 15:06
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.