Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Muzeum čokolády Nestlé – 1. fáze

Autor: Michel Rojkind
Adresa: Paseo Tollocan, Toluca, Mexiko | mapa
Web: www.nestle.com.mx
Investor: Nestlé
Projekt: 01.2007 Realizace: 03.2007
Zastavěná plocha: 634 m²

Původní záměr byl vybudovat v čokoládovně vnitřní tunel, aby návštěvníci měli možnost sledovat výrobu své oblíbené čokolády zblízka. Skupina odborníků spojená z rojkind arquitectos a Traqs však přišla s ještě odvážnějšími plány.
Což takhle postavit první muzeum čokolády v Muzeu s třísetmetrovou fasádou lemující dálnici, představující novou firemní image? V první fázi dostaly plány konkrétní obrysy a do prostoru o rozloze 634 m² byly rozmístěny jednotlivé části programu: hlavně vchod pro děti, kde začíná hravá a zároveň ohromující cesta do nitra továrny, recepce, divadelní sál sloužící jako předehra k prohlídce, obchod a pasáž vedoucí k tunelu ve staré továrně.

Rekordní čas - architektonická zkušenost, smyslová architektura plná překvapení, zákrut a záhybů. Architektonická výzva. Hmota i prostor jsou stejně jako termín vyhotovení extrémní. Rekordní čas: muzeum bylo dokončeno za 2,5 měsíce... a to včetně návrhu a stavby!
Tvorba architektonických návrhů je složitá práce, která vyžaduje týmovou spolupráci. Abychom stihli projekt odevzdat včas, zorganizovali jsme tři směny po osmi hodinách.

Koncept - hravý, prolamovaný tvar, který probouzí dětskou fantazii. Je to pták origami, nebo snad kosmická loď... co třeba “alebrije“ (tradiční barevná mexická soška)? Forma, která by mohla na první pohled působit rozmařile, je ve skutečnosti výsledkem pečlivého průzkumu a promyšleného designu, který se odvíjí od toho, co by měla budova vyjadřovat. Výsledný tvar je stabilní díky fasetové struktuře, která jej podpírá.
Rojkind Arquitectos

Literatura

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 17.08.09
Návštěvnost: 52889 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.