Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bernhard Burger Haus

Autor: baumschlager eberle | Carlo Baumschlager, Dietmar Eberle
Adresa: Ölrainstrasse 2a, Břežnice, Rakousko | mapa
Realizace: 1993-94

Dům Burgerových stojí na parcele s prudkým klesáním k severu, kde se rozkládá Bodamské jezero. Dům má jednoduchou strukturu: na půdorysné stopě o rozměrech 6 x 9 m stojí dům o třech podlažích. Vstup do domu je orientován k jihu a vede k němu mírná rampa. Nástupní prostřední podlaží obsahuje vstupní halu, toaletu a hlavní ložnici s koupelnou. Kuchyně, jídelna a obývací pokoj vytvářejí společný prostor a okupují celé horní patro. Kuchyňská pracovní plocha vybíhá až do obloukového výčnělku na severní straně. Tento prostor je osvětlen velkým světlíkem, který opticky odděluje funkčně odlišná prostředí v patře. Suterén je vyhrazen pro technické zázemí a servis domu.
Nezvyklá a jedinečná parcela si vyžádala netradiční a jedinečné prostorové uspořádání domu. Hlavní obytný prostor se nenachází na vstupním podlaží, kde bychom jej logicky očekávali, ale je v patře. Nejcennějším prvkem domu je totiž výhled na jezero a architekti si toho byli vědomi.
V okolním kontextu představuje dům materiálový akcent i přesto, že částečně využívá tradiční minišindelový obklad. Jasně žlutý nátěr fasádních desek na opačné straně domu nás nenechá na pochybách, že máme co dočinění s moderní architekturou. Volba stavebních materiálů a bujnost okolní zahrady působí více než zdravým dojmem.
Autor: Jan Kratochvíl, 10.09.13
Návštěvnost: 54894 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.