Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Obytný soubor, Slezská Ostrava

Autor: Kamil Mrva Architects | Kamil Mrva
Spolupráce: Martin Jeřábek, Jaroslav Holub, Bohuslav Kunat
Adresa: Koněvova, V Korunce, Slezská Ostrava, Ostrava, Česká republika | mapa
Web: www.slug.cz
Investor: SLUG Finance a.s.
Realizace: 2007–2008 Užitná plocha: 100 m²
Zastavěná plocha: 7632 m² Plocha pozemku: 17660 m²

Obytný soubor šesti řadových domů s 33 byty byl navržen a realizován pro společnost Slug Finance, která oslovila náš ateliér se záměrem vybudovat jednoduché řadové rodinné domy na zelené louce.
Řešené území se nachází v Ostravě mezi ulicemi Koněvova a V Korunce.  Lokalita je mírně svažitá, terén stoupá směrem ke křižovatce těchto ulic. Na sousedních parcelách se nachází rozptýlená zástavba obytných domů.
Urbanistické řešení celého souboru bylo ovlivněno tvarem a výškovými poměry pozemku a je založeno na pravoúhlém systému komunikací a objektů na Koněvově ulici. Území je využito tak, aby byl zachován poměr zastavěné plochy k zeleným plochám s ohledem na odstupy od sousedních pozemků.
Výškové členění zástavby je navrženo jako konstantní - dvě nadzemní podlaží. Doplňkové objekty - krytá parkovací stání se sklady a technické zázemí - jsou řešeny jako jednopodlažní.
Zástavba je rozdělena do šesti řadových dvoupodlažních nepodsklepených bloků, ve kterých se nachází dva typy domů. Jednotlivé bloky jsou od sebe navzájem odděleny zelení a komunikacemi. V místě křížení pěších komunikací je navržena zpevněná plocha sloužící k umístění  posezení a setkávání uživatelů obytného souboru.
Architektura celého souboru navazuje na historii ostravského regionu. Domy svým pojetím odráží určitou jednoduchost a průmyslovost města Ostravy, která v dané lokalitě nemá klasickou ucelenou městskou strukturu.
Řadové domy jsou konstrukčně řešeny jako zděné v kombinaci s betonovými konstrukcemi. Obdobně jsou řešena i krytá stání pro auta. Všechny objekty jsou zastřešeny plochými střechami. Vzhledem ke svažitosti terénu jsou domy i komunikace částečně umístěny v zářezech či v násypech, jednotlivé sestavy řadových domů jsou založeny v různých výškových úrovních.

Literatura
 
330 Kč

Projekt
Fotografie
Studio TOAST
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 24.06.09
Návštěvnost: 60609 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.