Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila u Českých Budějovic

Autor: 4DS spol. s r.o.
Adresa: Včelná, Česká republika | mapa
Realizace: 2000 Užitná plocha: 230 m²

Parcela je nepravidelného tvaru o výměře téměř 0,5 ha. Její dvě třetiny pokrývá smíšený, převážně borovicový les. Skýtá výhled do údolí na západ slunce. Téměř rovný terén mírně klesá severním směrem. Dům sleduje optický průběh hranice lesa, který vytváří pozadí při pohledu ze západu na vstupní fasádu. Hmota domu, situovaná do zlomu parcely, předěluje zahradu na dvě poloviny, přední reprezentativní a zadní soukromou.
Horizontála prosklené části kontrastuje s vertikálami kmenů borovic. Bydlí se uprostřed přírody pod korunami stromů. Dům se stromům vyhýbá, les je cennější částí pozemku.

Stavba je tvořena kompozicí dvou hmot, jednopodlažní prosklené s hlavním obytným prostorem a třípodlažní kamenné s ložnicovou části. Lomové zdivo kamenného domu navozuje dojem bezpečí, trvalosti a reprezentativnosti, prosklená část s dřevěným obložením evokuje lehkost a komunikativnost. Velká okna slouží jako obrazy, umožňují výhledy do lesa, dům je přes filtr zeleně celoročně dobře osvětlený.
Srdce tvoří dvoupodlažní vstupní hala se schodištěm, která umožňuje přehled po celém domě. Z haly vzniká průhled přes obytný prostor na terasu s borovicemi. Hlavní obytný prostor s jídelnou má kontakt s oběma částmi zahrady. Tři zadní ložnice s koupelnami se obracejí do lesa – privátní částí pozemku. Pokoj nad vstupem se případně může stát pracovnou.
Projekt
Fotografie
Filip Šlapal
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 13.06.17
Návštěvnost: 41261 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.