Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rekonstrukce půdního bytu, Brno-střed

Autor: Jana Štěrbáková
Adresa: Brno, Česká republika
Projekt: 2006, 2007 Realizace: jaro-léto 2007
Užitná plocha: 57 m²

Ke spolupráci při realizaci svého bydlení mě Petr Kvíčala přizval ještě ve fázi, kdy si podkrovní prostor zamýšlel pouze pronajmout. Tehdy jsme se na místě sešli a hledali možnosti, jak ateliér upravit na prostor využitelný k trvalému bydlení pro dvě osoby. Již tehdy nás charismatický interiér uchvátil svým osobitým stylem. Ocitli jsme se tváří v tvář kompaktně dochovanému "designo- vému" interiéru ze 70. let. Původní majitel, architekt Šmídek, zde měl svůj ateliér a interiér tak vytvářel souběžně se svými veřejnými zakázkami. Prostoru vévodil původní vertikální obklad ořechovými pásky s výraznou kresbou. Mosazné kliky a svítidla, spolu se stejně tónovanými atypickými radiátory, odkazovali na tehdejší "zakázkovou" výrobu.
Okouzlení prostorem bylo tak silné, že Petra Kvíčalu vedlo nakonec ke koupi bytu a rozhodnutí jej důkladně zrekonstruovat. Přesto, že jsme se původně snažili zásahy minimalizovat, ukázalo se, že obnova interiéru s novým způsobem využití bude nakonec vyžadovat poměrně velké úpravy. Původní minimální kuchyňka, koupelna s tyrkysovým obkladem, úložné kancelářské prostory a pracovní stoly vzaly za své. Ostatní části jsme ponechali v původní podobě a novými vstupy do interiéru jsme se snažili vytvářet neutrální pozadí. Proto jsme volili světlé přírodní linoleum, bíle lakovaný nábytek a světlou sedací soupravu. Původní dřevěné obložení bylo ponecháno i s patinou a všemi "tajnými skrýšemi". Zachováno zůstalo i schodiště a dveře. Stále funkční je také dvojice zlatavých radiátorů a mosazná svítidla.
Byt je dnes příjemně zabydlen a mě při každé další návštěvě znovu zaujme, jak je jeho vzdušná atmosféra v protikladu s podzemním prostorem malířova atelieru bez oken.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 01.06.09
Návštěvnost: 79790 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
PŮDNÍ BYT ludvika kanická 04.06.09 12:58
Krasne pba 04.06.09 15:14
pre dvoch idealne rk 08.09.09 19:55
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.