Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bytový komplex Giardin

Autor: Lazzarini Architekten
Adresa: Buegl da la Nina 19, Samedan, Švýcarsko | mapa
Realizace: 2007

Samedan tvoří kompaktní městské jádro. Zbývající struktura kolem něj je však podstatně vzdušnější a přechází až do zcela rozptýlené zástavby. Na rozmezí těchto dvou odlišných struktur vyrostl nový komplex dvou rodinných domů a jednoho bytového domu. Autoři nového návrhu od počátku pracovali s myšlenkou rozčlenit příkrý svah řadou teras, podobně jako je tomu zde zvykem dlouhá staletí. Na třech paralelních terasách, které stojí nad podzemními garážemi a postupně ve svahu stoupají, jsou umístěny tři objekty s lehce lichoběžníkovými půdorysy. Pětipodlažní věž s byty stojí v nejvyšší části pozemku a vysoce přečnívá oba rodinné domy, které krčí dole. K typické místní zástavbě se odkazuje nejen stísněnými uličkami mezi nově navrženými domy, ale také asymetrickým uspořádáním oken na fasádě. Podobně by v Samedanu šlo dohledat několik věžových staveb, které architektům posloužily jako vzor při navrhování jejich věže.
Probarvovaný dusaný beton použitý pro obvodové zdivo stavbě opticky ještě přidal na mohutnosti. Zvolené zemité barvy dokonale ladí s kamennými a omítanými historickými stavbami v okolí.
Autor: Petr Šmídek, 16.04.09
Návštěvnost: 60741 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.