Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Maison Go

Autor: Périphériques Architectes
Adresa: Rue Lyautey, Thionville, Francie | mapa
Projekt: 2003 Realizace: 2006
Užitná plocha: 310 m²

Třípodlažní ocelový skelet spočívá na vybetonovaném soklu s garáží. Obvodový plášť tvoří skleněné panely nazývané “profilit“, které zároveň splňují tepelnou izolaci i chrání soukromí uvnitř domu.
Průsvitný plášť je nakloněný a v každém podlaží jsou desky vzájemně posunuté. Střecha z pozinkovaného plechu navazuje na vnější plášť domu a přebírá výraz skleněných “profilitů“.
Dům se do okolí otevírá velkými okny. Tyto okna z čirých skel jsou chytře umístěna podle vnitřní dispozice a venkovních výhledů z domu a spojují ho tak s jeho okolím.
Z ulice je přístup k domu po šikmé lávce, která pak za hlavním vstupem v prvním poschodí (+4,5m) přechází do velkolepého schodiště. Na této výškové úrovni vás dům přivítá. Nachází se zde univerzální vstupní místnost, pokoj rodičů, koupelna a kancelář.
Spirálovitým schodištěm lze sejít do zahradní úrovně (+1,3m), kde jsou kolem koupelny uspořádány dětské pokoje.
Z recepční části vede schodiště do společenských místností (+7,7m) ve druhém poschodí. Obývací pokoj a kuchyně s jídelnou jsou zde umístěny kolem rozlehlé terasy orientované na jihozápad.
Garáž s ulicí spojuje široká rampa – suterén se otevírá do zahrady a je rozdělen do dvou částí. První část tvoří parkovací stání pro dvě auta; druhá polovina se skládá ze sklepních kójí a služebního vstupu. Zahradní úroveň s prvním patrem spojuje schodiště.
Zahradu jsme navrhli zaplnit nízkým podrostem, které budou stát před oknem každé místnosti. Tohle řešení pomohlo ochránit zahradu a dům před okolím. Směrem do ulice uzavírá zahradu drátěný plot pokrytý vegetací.
Ve východní části domu se nachází samostatný malý byt, který je přístupný z ulice po úzké lávce. Později bude snadné připojit tuto část k celému domu.
Périphériques architectes
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Petr Šmídek, 11.04.16
Návštěvnost: 53224 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
jo klecka 16.04.09 06:43
Vtipné, ale nezapadá Daniela Vávrová 16.04.09 09:31
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.