Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Dům Esker

Autor: Plasma Studio | Eva Castro Iraola, Holger Kehne
Adresa: Innichen, Itálie
Realizace: 2006 Užitná plocha: 115 m²

Esker je vrstevnatý geologický útvar, ale také střešní nástavba od londýnské ateliéru Plasma Studio. Jejich forma parazituje na domě z 60. let minulého století postaveného ve městě Innichen v jihotyrolské oblasti San Candido. V dolní část přejímá strukturu svého hostitele, ale směrem vzhůru se postupně začíná odlišovat do své vlastní morfologie. Projekt nástavby tvoří řada proměnlivých dřevěných a ocelových rámů, které přetvářejí motiv hladkých kopců okolních Dolomitů. Částečně pochůzní střecha současně určuje charakter prostoru uvnitř domu – dynamické prostory jsou obaleny sérii nepravidelných ploch. Ojedinělá rozvrstvená morfologie  byla do stavební konstrukce přepsána tak, že se každý schod venkovního schodiště dále rozvíjí do střešních rámů, které následně umožňují deformace a změkčení celé geometrie nástavby. Interiér je navržen jako přechod z pravoúhlého karteziánského půdorysu (determinovaného spodní stavbou hostitele a funkčními požadavky) směrem vzhůru k jemnější tekuté morfologie střešní krajiny.
Autor: Petr Šmídek, 05.04.09
Návštěvnost: 55311 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.