Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Hronově-Příčnici

Autor: Chmelař architekti | David Chmelař
Adresa: Příčnice, Hronov, Česká republika
Realizace: 2005-08

Rodinný dům stojí na okraji města Hronova na sídlišti Příčnice uprostřed zástavby rodinných domů. Touhou návrhu rodinného domu bylo vyrovnat se s podmínkami běžné zástavby v území. Podobných stavebních lokalit jako je Příčnice je v Česku hodně a všechny mají podobné podmínky pro výstavbu rodinných domů. V lokalitě jsou všechny pozemky přibližně stejné a mají podobnou velikost cca 800 m². Běžně realizované individuální domy na podobných staveništích neposkytují obyvatelům dostatek soukromí. Právě vytvoření dostatku soukromí bylo cílem řešení. Dům je navržen ve tvaru písmene L a je nejen v půdorysné stopě, ale i hmotově poměrně hodně členěný. Uspořádání stavby vytváří na pozemku různá zákoutí - některá otevřená, některá zakrytá, které poskytují obyvatelům soukromí pro běžný rodinný život. V poloátriu se mohou obyvatelé opalovat, popíjet čaj a kávu nebo grilovat aniž by byli obtěžováni pohledy lidí jdoucích kolem domu po ulici. Základem hmoty domu je dvoupodlažní hranol. K hranolu jsou přisazeny nižší hmoty s pultovými střechami. Interiér je stejně členitý jako základní tvar domu, jsou v něm různé průhledy a průchody do různých úrovní. Cílem návrhu bylo popřít hranici mezi interiérem a exteriérem domu. Do přízemí je soustředěna obytná část domu s propojením do zahrady. V patře je klidová část domu s pokoji a koupelnou. Částečně před dům je vysunut přístřešek pro auto. Konstrukce domu je zděná, pohledově omítnutá. V domě nejsou pohledové stropní trámy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 11.04.09
Návštěvnost: 67157 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
good plan! jan z polsko 23.04.09 20:11
... petr cagaš 09.08.09 08:03
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.