Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Křeslice

Autor: element-design | Jakub Turek, Jitka Navrátilová, Tomáš Turek
Adresa: Křeslice, Česká republika | mapa
Projekt: 2005 Realizace: 2006-08
Užitná plocha: 390 m² Zastavěná plocha: 244 m²
Plocha pozemku: 1025 m²

Dům se nachází na rohovém pozemku v nové zástavbě. Jižní i západní strana je lemována ulicí. Z této situace vyplynul návrh osazení objektu do zadní klidné severovýchodní části. Hlavní průčelí je otočeno k jihozápadu. Aby byla zaručena dostatečná intimita jinak průhledného pozemku, byla zahrada rozdělena na dvě části výraznou stěnou s posuvnými paravány - slunolamy. Vstupní - vjezdovou část a zahradní se sezením a bazénem.
Dům je koncipován jako dvougenerační s dvěma obytnými jednotkami v jednotlivých podlažích. Byt v přízemí maximálně využívá propojení se zahradou, u horního je zahrada nahrazena dvěma velkými terasami s panoramatickým výhledem do okolní krajiny. Obě jednotky jsou dispozičně shodně členěny na velkou obytnou halu s jídelním koutem a kuchyní, natočenou k jihozápadu a na křídlo ložnic, koupelen a zázemí, natočené k severovýchodu.
Objekt je zděný s monolitickými stropy. Na fasádě je kombinován zateplovaní systém ve dvou strukturách a odstínech s obkladem z přírodních modřínových prken a s obkladem garážové části z vlnitého pozinkovaného plechu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.03.16
Návštěvnost: 66393 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.