Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila v Modřanech

Autor: Jan Línek, Věra Dubská, Josef Kolář
Adresa: Modřany, Praha, Česká republika | mapa
Projekt: 2002 Realizace: 2003-04
Zastavěná plocha: 400 m² Obestavěný prostor: 1600 m³

Klient požadoval dům osobitý, harmonický, klidný, vzdušný, řešený jako přízemní s pultovou nebo plochou střechou a s použitím přírodních materiálů.
Parcela byla dříve zastavěna hospodářským objektem, který spolu s obvodovou zdí vytvářel uzavřený dvůr. Tato skutečnost ve spojení s požadavkem na  přízemní objekt vedla k jisté simulaci při návrhu novostavby.
Objekt je vepsán do kruhové křivky, která se promítá do dispozičního řešení vznikem dvou dvorků. Výrazně přiznaná linie zdí na východní a severní straně objektu rozděluje pozemek na vnější a vnitřní a vytváří intimní prostor pro rodinný život.
Vlastní dům je  opřen o zakřivenou stěnu, jejíž hmota prostupuje domem v různých materiálových podobách - jako kamenná, betonová s otisky bednění, v budoucnu porostlá břečťanem. Vnitřní dispoziční řešení je založeno na vizuální komunikaci vnitřních prostorů mezi sebou a vnějšími prostory. Převážně přízemní objekt v jehož středu je centrální společenská hala s kuchyní má křídlo rodičů a z haly samostatně přístupné křídlo pro syna. V těžišti domu je kruhové schodiště propojující hlavní prostory s pracovnou v patře.
Objekt používá jednoduchý  systém zděných příčných nosných stěn, zastropení je dřevěnými stropními trámy, pohledově přiznanými. Obvodový plášť je zděný s tepelnou izolací a cihelný s probarvenou omítkou na povrchu. Okna jsou hliníková, do zahrady vedou velká posuvná skla. K zastínění slouží žaluziové stěny z cedrového dřeva. Obvodový segment z pohledového betonu přechází v kamennou gabionovou stěnu.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.01.09
Návštěvnost: 51287 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.