Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila

Autor: Atelier Walter | Jaromír Walter
Adresa: Havlíčkova, Tišnov, Česká republika | mapa
Realizace: 1998-2000

Parcela se nachází v okrajové části Tišnova. Lokalita vykazuje prvky typické pro předměstskou zástavbu. Zatímco ulice ze severu má kompaktní charakter s jasnou uliční čárou řadových rodinných domu, jižní část nemá jednoznačnou strukturu a najdeme zde vedle solitérních vil s různými typy střech skladové a průmyslové objekty, ale i občanskou vybavenost. Do této nejednoznačné situace je vložen jednoduchý geometrický čistý objem ležatého hranolu, jehož svébytnost je zdůrazněna dřevěným obvodovým pláštěm.
Střed dispozice tvoří komunikační hala, která navazuje na vstup situovaný na východní straně a rozděluje 1. podlaží na část obytnou a zázemí domu. Obytnou část tvoří dvoupodlažní prostor rozšířený o bazénovou halu. Jeho spodní úroveň plní úlohu obytné haly s jídelnou, horní úroveň - galerie - nabízí atraktivní výhled přes zahrady na město a slouží jako klidová část, na kterou navazují ložnice se zázemím. Propojení obytné části, bazénu a zahrady umožňují prosklené posuvné stěny. Tepelné ztráty z velkých prosklených stěn jsou kompenzovány jejich vhodnou orientací, zesílenou tepelnou izolací plných stěn a rekuperací tepla v provozu bazénu.
Dům je stavěn klasickou technologií: zdivo Porotherm, železobetonové stropy, dvouplášťová střecha, vrchní vrstva plech. V projektu se vyplatilo vsadit na dostatečnou tepelnou izolaci stěn a střechy. Ke stěně tloušťky 45 cm je přidáno 8 cm tepelné izolace Orsil a následuje vzduchová mezera a obklad ze smrkového dřeva. Tepelné ztráty jsou minimální. Dřevo je napuštěné nátěrem odolným vůči UV záření. Zahradní zeď z betonových tvárnic těží z různého povrchu stran, z prostřídání hladké a drsné strany vznikl významný výtvarný prvek.

Stavba
Stavební systém
Wienerberger
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.07.12
Návštěvnost: 53455 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.