Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Interiér restaurace Silencio

Autor: Adam Jirkal, Jerry Koza
Adresa: Jihlavská 823/78, Praha, Česká republika | mapa
Web: www.restaurace-silencio.cz
Realizace: 2007

Jednotlivé místnosti restaurace se od sebe liší celkovou atmosférou a odpovídajícímu pojetí interiéru, světla i hudby. Atmosféry vycházejí z prostředí člověku známých a měli by tak na každého působit jednoduchým a jasným způsobem. Zákazník si může vybrat kterou z atmosfér zvolí. Vstupní kavárenský prostor je přírodní, prorostlý různými rostlinami na lankových konstrukcích tvořících měkkou klenbu. Rostliny mění klima místnosti a opticky rozbíjí striktně ortogonální podlouhlý prostor. Je zde umístěn betonový bar, organické formy. Návazná místnost je prostorem sucha a země. Hlavním interiérovým prvkem je jedna ze stěn, která je dynamicky modelována z hlíny teplého červeného odstínu. Ve výklenkách jsou integrovány lavice a vstup do kuchyně. Podhled tvoří nasvícená spleť suchých větví která zaplňuje horní část stropu, zahušťuje a zintimňuje prostor, při zachování jeho objemu.

„Nechtěli jsme lidi „strašit" designem. Chtěli jsme vytvořit příjemné prostředí s příjemnou obsluhou," přibližuje jednoduchou koncepci Jerry Koza, který spolu s Adamem Jirkalem navrhli interiér nové pražské restaurace Silencio. Realizoval se s týmem designérů a výtvarníků. Přesto je prostor zařízen velice originálně a jednotlivé části interiéru poutají pozornost příchozích. Prostor je záměrně rozdělen do tří zón, které se od sebe liší barevností i výběrem materiálů (atmosférou). Předěl, ale i spojnici mezi exteriérem a vnitřkem tvoří vstupní zelená část. Kávu lze popíjet pod baldachýnem z rostlin, které zde dostaly hlavní slovo a jsou dílem studia Partero. Organičnost prostoru doplňuje beton. Bar z betonové skořepiny realizoval sochař Jaroslav Chramosta. Stejně tak jako efektní hliněnou stěnu s integrovanými lavicemi v sousední místnosti, kde díky cihlové barvě vládne pocit tepla a zemitosti. Modrý podhled a mořské akvárium v poslední místnosti uklidňují jednoznačně nejvíce. V restauraci jsou nepřehlédnutelná autorská svítidla Anny Hanzalové, Jitky Škopové a zavěšená plastika Petra Bařinky. Restaurace je navíc nekuřácká a investoři mysleli i na dětský koutek.
Eva Vackova, časopis Bydlení
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 13.05.08
Návštěvnost: 61408 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
nice mIkI_n 17.05.08 12:33
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.