Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům

Autor: ADR
Adresa: Edisonova, Petrovice, Česká republika
Realizace: 1998 - 06/2000

Projekt rodinného domu v Praze - Petrovicích vznikl v roce 1999, realizace v roce 2000. Velkým problémem, ale také výzvou byl od počátku pozemek. Těsné sousedství s trafostanicí a prostranstvím pro otáčení nákladních vozidel na jedné straně a sousedství s vesnickými domy na druhé straně nenabízí mnoho prostoru pro řešení, k tomu ještě šířka parcely 13 metrů.
V návrhu jsme rozdělili pozemek po jeho délce na dvě stejné poloviny, takže na severní části stojí dům a na jižní vznikla zahrada. Abychom ušetřili místo, navrhli jsme dům na hranici pozemku. Na severní stranu je výhled na zásobovací rampu místní samoobsluhy a tak kromě vstupních dveří a dvou větracích okének jsme vyloučili veškerá okna. K západní a východní straně dům sousedí s okolními pozemky. Pouze jižní fasáda umožňovala umístění oken a proto byla navržena prosklená v plné délce. Z každé obytné místnosti je tedy výhled na zahradu a vzrostlé stromy na sousedním pozemku.
Dům stojí na rovném terénu je nepodsklepený a má dvě nadzemní podlaží. V přízemí je obytná část domu, parkovací stání, technické a sociální zázemí, v patře jsou ložnice s příslušenstvím a společenská místnost.
Fasády mají světle šedou omítku a dřevěná okna. Nebyl důvod navrhnou jinou, než rovnou střechu.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.07.05
Návštěvnost: 52420 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.