Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům

Autor: Jan Jehlík Architektonická Kancelář
Adresa: Vonoklasy, Česká republika
Projekt: 1997-98 Realizace: 1998-2000
Užitná plocha: 411 m² Zastavěná plocha: 381 m²

Nadstandardní rodinný dům pro čtyřčlennou rodinu a hosta je situován na kraji malé obce 20 km od Prahy.

Hlavní objekt je složen ze tří částí uspořádaných kolmo k ulici. Tvoří je tzv. "skleněný dům" s průhledy od vstupu přes venkovní bazén až k lesu (hala, kuchyň, jídelna),"dřevěný dům" propojený přes terasu se zahradou (obývací pokoj s krbem, dětské pokoje a pracovna) a do sebe uzavřený "kamenný dům" s průhledy ven (ložnice, šatna, koupelny, pokoj pro hosta). Skrytý "podélný dům" svazuje tyto tři "domy" objemem posunutým o půl patra a "deskou" severní stěny z lícovek, na níž je navěšena garáž obrácená do ulice. Pouze "podélný dům" je podsklepený a je v něm prádelna, tělocvična, sauna, technické vybavení a zadní vstup. Jižní strana členitě přechází přes objekt bazénu, kamenných a dřevěných plat do zahrady.

Stěny domu jsou vyzděné z keramických tvarovek a klasicky omítnuté, na severní straně je sendvič s lícovkami, prosklené stěny mají hliníkovou konstrukci. Stropy jsou železobetonové a dřevěné ("dřevěný dům), okna dubová a dveře s dubovou dýhou. Pultová střecha je kryta předzvětralým titanzinkem, rovné střechy kačírkem. Podlaha "skleněného domu" a sklepa je keramická, v obývacím pokoji a ložnici je prkenná z modřínového dřeva, ostatní podlahy jsou kryty koberci. Podhled "dřevěného domu" je palubový, ostatní stropy jsou omítnuté.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 28.07.05
Návštěvnost: 51541 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.