Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům Frýdek-Místek, Černá cesta 01

Autor: Michael Kocych Architects | Michael Kocych
Adresa: zóna Černá cesta, ul. Podlesní, Frýdek-Místek, Česká republika | mapa
Investor: Mgr. Pavel Szkandera
Projekt: 04-10 | 2004 Realizace: 2004-2006
Užitná plocha: 246 m² Zastavěná plocha: 174 m²
Plocha pozemku: 831 m²

Představou investora byla spíše typizovaná, časopisová stavba se šikmou střechou a podkrovím; v zadání nepodsklepená dvoupodlažní stavba. Po předložení návrhu rodinného domu, který splňovala požadavky na dispozičního řešení, byl investor rozhodnut jít cestou moderní stavby.
Pozemek umístěn na okraji města v zastavěné části - u budoucí plánované obslužné komunikace v návaznosti na centrum, na rovině pod jižním svahem frýdeckého lesa. Lokalita poskytuje výhledy na panorama Beskyd se svými dominantami Lysé hory a Radhoště. Svým způsobem není parcela nijak atypická, zajímavá či výrazná; jedná se o pozemek standardního poměru a velikosti. V lokalitě připravené pro výstavbu se jedná o první realizaci a svým charakterem je zakomponován do stávající zástavby předchozích desetiletí.
Dům umístěn rovnoběžně s hranicí pozemku; dispozičně všechny obytné místnosti na straně jižní (velké prosklené plochy), ostatní prostory v domě na straně severní - prosvětleny pásovými okny. Příčná osa domu propojuje hlavní vstup a zahradu; hlavním komunikačním prvkem s dominantou – nerezovým samonosným schodištěm. V přízemí obytná hala s kuchyní a jídelnou, pracovnou s depozitářem, skladem, wc a garáží. V patře tři ložnice (terasa, lodgie) se zázemím.
Dům složen ze dvou základních kolmě se protínajících geometrických těles materiálově a barevně odlišených - fasáda obložena červenými klinkerovými pásky, omítka barvy bílé lomené šedou. Dům stavěn zděnou technologií: zdivo porotherm, stropy železobetonové, dřevěné střešní vazníky, dvouplášťová střecha, titanzinková krytina, nerezové fasádní komíny, žárově zinkovaná ocelová zábradlí. Velká terasa spojující obytnou halu se zahradou a okolní přírodu provedena z exotické bezúdržbové dřeviny massaranduba. Oplocení kombinace zděných částí a žárově zinkovaných ocelových profilů. Podlahy včetně nášlapných ploch nerezového schodiště z jasanových vlysů ponechané v přírodní barvě, okna smrková euro.
Projekt
Fotografie
Robert Žákovič
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 10.12.09
Návštěvnost: 74340 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Zajímavé Iveta Hulanová 17.04.08 14:40
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.