Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Lávka Unie
rekonverze lávky pro chemické potrubí na lávku pro pěší

Autor: PROJEKTSTUDIO | David Kotek [DAD]
Adresa: Ostrava, Česká republika
Investor: Ostravské výstavy a.s.
Realizace: 2005

Objednatel a generální projektant: PPS KANIA (Ing. Jan Kania)
Statika: Josef Lukáš


Základním konceptem bylo propojení Slezské Ostravy s Ostravou Moravskou. Dvě Ostravy jeden most, jedna Ostrava. Ostrava průmyslová, Ostrava moderní, která dává možnost starým věcem opět vyniknout, která dává nové možnosti.

Hlavním faktorem, který ovlivnil situování mostu, byl požadavek investora situovat podélnou osu lávky směrem mezi věže Baziliky Božského spasitele a na opačné straně směrem na věž Slezsko-Ostravského hradu. Výškové osazení lávky bylo limitováno požadavky Povodí Odry. Spodní hrana konstrukce lávky musí být minimálně jeden metr nad hladinou stoleté vody. Toto osazení vyhovuje i bezbariérové návaznosti lávky na asfaltovou komunikaci Havlíčkova nábřeží. V rámci této koncepce je také řešeno bezbariérové napojení štěrkového chodníku, vedoucího po levém břehu Ostravice, na lávku a dobudování části kamenné opěrné stěny, do níž bude zakomponován nosný pilíř lávky. Na levém břehu bude přeložena část asfaltové cesty vedoucí podél břehu Ostravice a Lučiny, čímž bude docíleno opět bezbariérového napojení na lávku. Na tuto komunikaci navazuje asfaltový chodník, který vede na zastávku MHD na ulici Bohumínské.
Pro překlenutí řeky Ostravice bude použit průmyslový příhradový most, který je v současné době uložen přes řeku Odru. Bude rekonstruován a upraven pro osazení na vybudované mostní pilíře. Bude přizpůsoben pro použití chodci, vybaven osvětlením a architektonicky zhodnocen. Průmyslový vzhled lávky nebude rušit ráz okolní krajiny, a bude připomínkou průmyslové minulosti města Ostravy.
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 24.10.07
Návštěvnost: 54575 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.