Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Praze-Stodůlkách

Autor: Adam Rujbr Architects s.r.o. | Adam Rujbr
Spoluautor: Pavel Lindovský, Ondřej Reichmann
Adresa: Ostřicová ul., Stodůlky, Praha, Česká republika
Náklady: 8 000 000 CZK Realizace: 2006
Užitná plocha: 302 m²

Volně stojící rodinný dům byl postaven na mírném severním svahu, na parcele se vzrostlou zelení. Dvě vysoké borovice byly zachovány a včleněny do konceptu domu.
Jedná se o dvoupodlažní domek, kde každé podlaží tvoří samostatnou bytovou jednotku. Z východní strany k objektu přiléhá dvougaráž. Bytové jednotky (podlaží) mají společný hlavní vchod a jsou spojeny vnitřním schodištěm, hlavní vertikální komunikací. Vstup do bytové jednotky v 1. PP (částečně zapuštěný suterén) je možný také z boční strany a přes garáž. Obytné místnosti obou bytů jsou orientovány na jihozápad, obývací pokoj je prosvětlen také od severozápadu. Je propojen s kuchyňským koutem, který je možné ve spodním bytě oddělit posuvnou příčkou. Jídelna už je součástí obývacího pokoje, odtud se vychází na terénní terasu (1. PP) nebo na zavěšený balkon (1. NP). Ložnice jsou situovány do privátních částí, k nim je přiřazeno hygienické zázemí, koupelna a oddělená toaleta s bidetem.
Obvodové zdivo je kombinací nosného zdiva Porotherm 30 P+D se železobetonovými sloupy a výsledný plášť je následně zateplen. Sloupy 300/300 mm jsou vyneseny ze základové monolitické železobetonové desky přes obě podlaží a je do nich opřena monolitická konstrukce zastřešení.
Střecha je konstrukčně řešena jako plochá jednoplášťová nevětraná. Celý objekt je založen na principu nízkoenergetické stavby, je značně zateplen (použití termpancíře – polystyren stabilizovaný EPSS tl. 140 mm na obvodových stěnách 1. NP a v 1. PP polystyrenové fasádní desky Austrotherm XPS tl. 100 mm, obklad režnými pásky Klinker). Plánované tepelné čerpadlo nebylo prozatím osazeno, vytápění a ohřev TUV jsou řešeny pomocí samostatných elektrokotlů.
Autorská zpráva
Projekt
Fotografie - interiér
Filip Šlapal
Fotografie - exteriér
Radovan Boček
Stavba
Zdivo Porotherm
Wienerberger
Zdroj: Autorská zpráva
Vložil: Martin Rosa, 14.09.07
Návštěvnost: 65913 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.