Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vila v Roudnici nad Labem

Autor: Lábus AA | Ladislav Lábus, Martin Matiska, Dagmar Prášilová
Adresa: Roudnice nad Labem, Česká republika | mapa
Projekt: 1998-99 Realizace: 1999-2001

Vila leží na velmi svažitém pozemku bývalé rekreační zahrady na okraji města. Svažitost terénu a požadavek vázat obytnou plochu přízemí na úroveň zahrady ovlivnily koncepci objemového, prostorového i provozního řešení domu. Hmota objektu, včleněného mezi stávající ovocné stromy, je záměrně opticky redukována a zjednodušována dělením na dva materiálově odlišené objemy a jasně vymezené, aditivně přidávané tesařské prvky, aby osazení stavby působilo ve svahu přirozeně. Přízemí domu je ve dvou úrovních, horní odpovídá niveletě vstupu, dolní sleduje niveletu zahrady při západní linii fasády. Západní obytná část domu, včetně ložnice rodičů, je orientována směrem k otevřeným výhledům na město. Ostatní ložnice a zázemí jsou umístěny do zděné východní části domu. Vertikální komunikace není záměrně oddělena od obytných prostor.
Požadovaného výrazného propojení interiéru s exteriérem je dosaženo bohatě dimenzovanými okny i dřevěnými tesařskými prvky, navozujícími přímý kontakt se zahradou. Tesařská konstrukce představuje funkční i výtvarnou součást řešení zádveří, arkýře, pracovny a verandy. Na jižní straně východní části domu navazuje na zasklenou pracovnu v podkroví pochozí terasa. Propojení jídelny se zahradou zprostředkovává veranda vystupující nad svah zahrady při západní části fasády.
Stavba je ztvárněna v přírodních materiálech - kámen, beton, lícové cihelné zdivo, dřevo a kov v přírodní barvě. V obytné zóně jsou použity štukové vápenné a cementové omítky, povrch je impregnován včelím voskem. Příjezd a pochozí cesty jsou zpevněny kalenou štěrkovou drtí. Ploty jsou z betonu prokládaného na líci lomovým kamenem.

Literatura
340 Kč

Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 27.07.15
Návštěvnost: 70860 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
redukce hmoty nerozhodna 28.02.08 13:41
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.