Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Mladé Boleslavi

Autor: Jiří Špaček
Adresa: Mladá Boleslav, Česká republika
Realizace: 2006 Užitná plocha: 220 m²

Zadání klienta z léta 2001: rodinný dům s rovnou střechou, pro 2 lidi + pokoj pro hosty na parcele 800m². Podmínkou byla klimatizace všech obytných prostor. Tudíž prostorově úsporný dům s vysokým standardem. Po první konzultaci na staveb.úřadu bylo jasné, že z rovné střechy nic nebude a začal vznikat dům s "podkrovím".
Lokalita v níž se dům nachází je okrajem sídliště s tradiční českou zástavbou s keramickými kohouty na střechách.
Výhodou bylo, že jsme s klientem nezačínali projektovat první stavbu.
Vznikl horizontální koncept lichoběžníkového řezu s přisazenou garáží, téměř vše pod pultovými střechami.
Od první skici k dokončení stavby uplynulo 5 let. Mezi tím došlo k rozšíření pozemku o sousední parcelu na celkových 1620 m² a k projektování druhého objektu - bazénu s další garáží. I podkroví s dvěma dětskými pokoji důsledně a spravedlivě rozdělené, včetně dvou samostatných schodišť se ukázalo, že bude mít využití.
Orientace domu vyžadovala protisluneční opatření. Původní dominantní slunolam na jižní fasádě byl z finančních důvodů nahrazen venkovními roletami. Dnes se o jeho dodatečné instalaci uvažuje. Výrazná pergola před jižní fasádou ochrání pouze přízemí.
Standard domu je založen na důsledném prokomponování VZT technologie a vestavěného interiéru.
Konstrukci domu tvoří litý želozobeton, na schodišťových stěnách a šikmých stropech přiznaný. Většina stěn v interiéru je obložena deskami s dubovou dýhou, tvořící špalety oken, interiérové stěny, niky, šatní skříně, knihovny, atd. Rovné betonové stropy jsou omítané - bílé. Zateplovací system fasády je ochráněn prkny z tropického dřeva, štítové stěny původně projektované z beton.prefabrikátů jsou stěrkované, střecha, atiky a část severní fasády jsou obloženy titanzinkem. Výrazným doplňkem stavby jsou ocelové profily členící jižní fasádu a prolínající se do interiéry ve formě kleštin a dalších detailů, z nichž některé jsou z broušeného nerezu. Výplně otvorů ve fasádě jsou zaskleny bezpečnostními dvojskly do lakovaných Al profilů.
V domě je použito teplovzdušné vytápění s nuceným přívodem čerstvého vzduchu s rekuperací. Doplňkové vytápění menších místností vodním nízkotlakým systémem. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo v kombinaci s elektrokotlem. Tepelné čerpadlo je schopno přes teplovzdušný system objekt i klimatizovat.
Projekt
Fotograf
Filip Šlapal
Zdroj: autorská zpráva
Vložil: Jan Kratochvíl, 17.05.07
Návštěvnost: 71894 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Listopad 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.