Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Louňovicích

Autor: Richard Ferdinand Podzemný
Adresa: Louňovice, Česká republika
Realizace: 1931

Dům je postaven v Louňovicích u Jevan, asi 27 km od Prahy, a slouží pro pobyt v létě a za příznivého počasí i v zimě. Parcela má 1900 čtver. sáhů s velmi romantickou polohou a mírným sklonem. Na západní straně parcely je opuštěný lom, na jehož dně je dosti veliké jezírko. Dům je situován tak, že obytná místnost s terasou má jižní a západní slunce s výhledem do volného prostoru zahrady, na jevanské rybníky a lesy. Ložnice, jídelna a lázeň na stranu východní. V přízemí je vstup z nižší části zahrady, kuchyň s ručním výtahem do jídelny, a skladiště. Volný prostor pod vysunutým zvýšeným přízemím slouží jako úkryt pro auto.
Ve zvýšeném přízemí, s hlavním vstupem z ulice, je předsíň se šatnou, umyvárnou a klosetem, dále pokoj, jídelna s obývacím pokojem, spojeným skládací stěnou přímo s terasou a s vyšší částí zahrady.
V patře je ložnice rodičů, se vstupem z procházejícího prostoru obytného pokoje, dále ložnice dětí, balkon a lázeň. Okna jsou po celé šířce pokojů, jednoduchá, dřevěná s dvojitým zasklením. Dveře oboustranně překližované v dřevěných zárubních bez deštění. Skříně pevné, zazděné. Podlahy ve všech pokojích i schody ksylolitové. Obytný pokoj s jídelnou vytápěn americkým krbem a ložnice americkými kamny. Ústřední topení by bylo jen pro krátký zimní pobyt velmi nákladné. Výšky místností jsou minimální, v přízemí 260 cm, ve zvýšeném přízemí 230 cm s procházející prostornou obytnou místností 490 cm, v ložnicích v prvním patře 260 cm.
Stavba má s balkonem i terasou celkem 770 m³ a vyžádala si celkového nákladu i se zařízením vlastního vodovodu a kanalisace 180.000 Kč.
 
Autor: Jakub Potůček, 30.03.07
Návštěvnost: 37161 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.